1. Merhaba Ziyaretçi foruma kayıt olarak hediye kodu alabilirsin!
 2. Merhaba Ziyaretçi ! IP: play.LifeMCServer.com SkyBlock Sürüm: 1.7.X-1.8.X Senide aramızda görmek isteriz.
  Duyuruyu Kapat

Onaylı Rehber Tüm Özel Silahlar ve Hasarları!

'LifeMC - Rehberler & Dersler' forumunda TheDark_Gamer tarafından 6 Eylül 2021 tarihinde açılan konu

 1. TheDark_Gamer

  TheDark_Gamer Developer & Owner
  Sunucu Sahibi Forum Kurucusu

  Katılım:
  19 Mart 2017
  Mesaj:
  1.949
  Beğenilmeler:
  4.215
  Tüm Özel Silahlar ve Hasarları!

  Konu silah kategorisine gelince, özellikle de yeni boss sistemi ile birlikte, bir çok farklı opsiyon çıkıyor karşımıza.

  Peki bu silahlardan hangileri en güçlüleri? Hasarları, detayları nelerdir?

  1. Standard +'lı Level Kılıçları

  Elmas Kılıç [+10]: 10 hasar
  Elmas Kılıç [+20]: 12 hasar
  Elmas Kılıç [+30]: 14 hasar
  Elmas Kılıç [+40]: 16 hasar
  Elmas Kılıç [+50]: 18 hasar

  Bu konuda geçen tüm hasarlar zırh korumasından önce ki base denilen hasarlardır.

  Örneğin 18 hasar zırhsız bir oyuncuya 9 kalp vuracak iken, zırhlı birine muhtemelen çok daha az vuracaktır.

  2. Hatıra/Sınırlı/Özel Amaç Odaklı +'lı Kılıçlar

  Not: Tahta, Taş, Demir, Altın kılıç olsalar bile, Elmas Kılıç yazmasından da anlaşılabileceği gibi, elmas kılıç ve normal +50'ler kadar güçlüdürler.

  Elmas Kılıç [+50] | Odun Kömürü (Tahta Kılıç): 18 hasar, her vuruşta %15 şans ile düşmanı 20 saniye yakar.

  Elmas Kılıç [+50] | Taş Duvar (Taş Kılıç): 18 hasar, %16 şans ile düşmanı 3 kuvvetinde geriye iter.

  Elmas Kılıç [+50] | Çelik Yumruk (Demir Kılıç): 18 hasar, %18 şans ile düşmanı 6 kuvvetinde geriye, 3 kuvvetinde yukarı iter. Yıldırım efekti oluşturur. (hasar vermez)

  Elmas Kılıç [+50] | Adalet Kırbacı (Altın Kılıç): 18 hasar, %23 şans ile düşmanı 10 kuvvetinde geriye, 8 kuvvetinde yukarı iter. Yıldırım ve patlama efekti oluşturur. (hasar vermez)

  3. Kutsal Taş ve Özel Kutu/Mağaza Bonusu ile edinilen +'lı kılıçlar

  Elmas Kılıç [+60]: 20 hasar
  Elmas Kılıç [+70]: 25 hasar

  Burada yukarıda ki gidişatın bozulup, alışılmış her +10 da +2 hasar yerine +70'in +60'a göre +5 hasar vurduğunu fark etmişsinizdir.

  Bu biraz da +70'in nadirliğine bağlı tabii, ama ileride değişebilir veya +60 bufflanabilir.

  4. Boss Sistemi aracılığı ile yükseltme yapılabilen +'lı kılıçlar

  Elmas Kılıç [+80]: 35 hasar

  Yine alışılagelmişin dışında, ne 2, ne de 5 hasar, tam tamına 10 hasar ekleniyor! Matematik hesabına göre - boss ustası ile - 9.9T civarı tahmini sisteme yatırılmış para ve 99
  boss kesmeyi gerektirdiğinden, ve şuanda en son + yükseltmesi olduğundan bunu nerflemek gibi bir planımız yok, ama duruma göre değişebilir.

  5. Boss Sistemi çeviricileri ile çevirilmiş +'lı kılıçlar

  Not: Tüm çevirici ve yükselticiler, tüm +'lı kılıçlara eklenebilir, ancak sadece +70 ve +80'e eklenmesi önerilir, çünkü henüz diğer kılıçları yükseltmenin veya çeviricileri çıkarmanın bir yolu yok.

  Elmas Kılıç [+80] | Yok Edici: 35 hasar, hasar verildiğinde: %25 şans ile 2 kat hasar, %20 şans ile orijinal ataktan sonra 1 saniye ara ile yıldırım çaktırarak 2 + 2 (toplamda orijinal vuruş + 4) kat hasar. (ikisi aynı anda tetiklenebilir)

  En iyi ihtimalle, vuruşu yaptınız (35 hasar), iki katına çıktı (70) ardından yıldırımlar tetiklendi. Toplamda 70 + 140 + 140 = 350 hasar vurdunuz (zırh korumasından önce)

  Tabii ki ikisinin aynı anda tetiklenmesi gerekiyor ve şansa bağlı bir şey, sürekliliği yok.

  Elmas Kılıç [+80] | Kırılmaz Duvar: 35 hasar, hasar alındığında: %25 şans ile alınan hasarın yarısı kadar can yenileme, %20 şans ile alınan hasarın yarısı kadar emiş kalbi. (max. 10 kalp)

  Elmas Kılıç [+80] | Yüksek Kabiliyet: 35 hasar, tüm özelliklerin %50 daha az bekleme süresine sahip olmasını sağlar. Kutsal Temizleyici kılıcın hasarının yarısı kadar hasar vermek yerine normal hasarını verir. (Sağ tık ile 2.5sn de bir 6 blok yakındaki tüm moblara 35 hasar)

  6. Boss Sistemi gelecekteki bosslardan edinilecek özel silahlar

  Dev Kılıcı: Tüm vuruşlarda iki kat hasar vurmayı sağlar (30 base, iki katı 60). Ancak vurulan final hasarın %10'u kadar hasar alırsınız. Sağ tık özelliği sizi yukarı fırlatır ve yere düştüğünüzde düşüş hasarı almayıp 3 blok yakındaki tüm moblara 2 kat (120) hasar vermenizi sağlar. (5sn bekleme süresi)


  Normal vuruşlarında Yok Edici'nin %25 şansla tetiklenen iki kat hasarı'nın 10 düşüğünü verir. Sağ tık vuruşlarında yok edicinin ikinci %20 şansla tetiklenen 4 kat hasarı'nın 20 düşüğü hasar verir. Ancak şansa bağlı olmadığını ve sürekli yaptığını hatırlatalım.

  Ancak ikisini aynı anda kullanamayacağınızı, bekleme süresini, Yok Edici'ye eklenebilecek Kutsal Temizleyici, Wither Kalkanı, Gölge Hareketi gibi özellikleri ve iki özellik aynı anda tetiklenince 4.5 kat hasar vurabileceğinizi göz önüne alırsak çok yakınlar denebilir. Yine de sağ tık özelliklerini kullanmayacaksanız, aldığınız %10 hasar hayatta kalabilirliğinizi etkilemiyorsa, ve şans odaklı hasar yerine sabit hasar istiyorsanız Dev Kılıcı daha iyi denebilir.

  Terminatör: 40 hasar, maxlandığında her atışta 5 ok atma, sol tık ile okları direkt çekmeden atma ve sağ tıklandığında 6 blok yakındaki tüm moblara ok atma. (10 saniye bekleme süresi)

  Yok Edici'ye göre 5 ekstra hasarı mevcut, ancak şans ile hasarı iki, dört, beş katına çıkarmıyor, fakat 5 ok atma, uzaktan atak yapabilme, sağ tık özelliği vb. hesaba katınca Terminatör daha iyi bir opsiyon gibi görünüyor.

  Not: 5 ok atma özelliğinde, tek hedeflerde sadece 1 okun hasarı uygulanır. (Invulnerability ticks)

  Aşil Kılıcı: Zombilere karşı 4 kat hasar verir (30 base, zombilere 120). Aşil'e karşı en etkili silahdır. Maximum Level, Tanrısal Güçler ile, Wither Seti | Yok Edici ve Aşil Kılıcı kullanarak, Boss Ustası aktif iken Aşil'i 3 vuruşta öldürebilirsiniz (120 base, bonuslar ve zırh koruması ile 172 hasar, yani bonuslar o kadar fazlaki zırh korumasını katsak bile base hasarı geçiyor :d).
   
  mbboyun bunu beğendi.

Bu Sayfayı Paylaş

Bu Konuya Bakan Kullanıcılar (Kullanıcı: 0, Ziyaretçi: 0)