1. Merhaba Ziyaretçi foruma kayıt olarak hediye kodu alabilirsin!
 2. Merhaba Ziyaretçi ! IP: play.LifeMCServer.com SkyBlock Sürüm: 1.7.X-1.8.X Senide aramızda görmek isteriz.
  Duyuruyu Kapat

The Universe of Idaur - Tequacav

'Hikayeler & Öyküler' forumunda AssassinDaan tarafından 13 Mayıs 2019 tarihinde açılan konu

 1. AssassinDaan

  AssassinDaan You Shall Not Pass
  Forum Baş Yöneticisi

  Katılım:
  31 Ekim 2017
  Mesaj:
  2,779
  Beğenilmeler:
  3,301
  Cool Text - The Universe of Idaur 324016102552002.png
  1. Sezon, 1. Bölüm - Tequacav
  Evrenin yaratılmasından önce Tequacav odasının yaratılması ile ardından kendilerine yardımcı Tequayı yarattılar, Tequayı yarattıklarında akılları sadece planlanmış bir robot gibiydi, daha sonrasından odaların kaldırılması ve hiç olan yeryüzünün yaratılmasının ardından Tequaya irade verildi.

  Tequanın yaratma güçleri olduğu için bazıları Idaur'un gizli odasında, çok azıda Dünyanın gizli odasına sığınmaya gitti. Gerisine Uhkor denildi ve onlara ve yeryüzüne bir daha yaklaşmadılar. Dünya yeryüzüne kendi adını verdi. İdaur ile evrene kendi ismini verdi ve yeryüzüne uzakta olan yeni bir yeryüzü oluşturdu. Yeryüzü Uhkor tarafından şekillendirdikten sonra İnsanlar ve Uhkor'un aklı olmayan hayvanlarına ruh verildi ve Dünya yeryüzüne daha karışmamaya karar verdi fakat uzaklardaki ateşin sıcaklığı uykularını kaçırıyordu. Ateşin kaynağı ve diğer yeryüzüne inince verdiği kararı çiğnediği için birden zaman başladı ve evren genişlemeye, İnsanların ruhları canlanmaya başladı.. Ve böylece saniyede binlerce yeryüzü oluşunca yeryüzüne gezegen adı verildi ve 2 gezegenden başka gezegenlere hayat ulaşamadı. Dünya, yerlilerin tabiri ile Vantaya ayak basınca Vanta yerlilerinin bazıları korkup kaçtı, bazıları ise taşlamaya başladı. Dünya, Idaura bakarak "Bunlara benim akıl sahibi ruhlardan ver.." dedi. Ve artık evrende çok uzun süre sürecek olan savaşın tarafları oluşmaya başladı.

  İnsanlar verimli topraklar olan doğuya yerleşti, Uhkor ise insanları korkuttuğu için onlar ile gizliden iletişim kurup uzaktaki Uhkoria adında ana karadan bile büyük bir adaya yerleştiler. Fakat her iletişim kurulacağı zaman diğer insanlar onların şekillerinden korktuğu için toplantıları bozuyorlardı. Doğu ile iletişim olmayınca batıdaki korkusuz insan kabileleri yanına alarak kendi inançları olan Dünyav inancına bağladı. Dünyav inancına göre İnsanlar ve Uhkorlar kutsal ırktı ve bu iki ırkın ittifak olması, büyücüleri yok etmeleri gerektiğini amaçlayan bir inançtır. Bu kutsal ittifakta onlara destek çıkanlar onlara göre kutsaldı. Uhkoria diğer insanları hain ilan etti ve doğu ve batıyı ayıran kulelerin yapımında doğuya zorluk çıkardı ve her batı köylerine bir Uhkor yaşayacak şekilde 17 köye Uhkor muhafızlık yaptı. Doğu bu Uhkordan korkmakta başka bir şey yapmadıklarını fark edince önlemlerini hayvanları kullandı, Uhkor lideri haberi alınca deliye döndü, tahtına Uhavkaya emanet ederek ana karaya doğru yol aldı..

  İlk Uhkor-İnsan Savaşı kapıya dayanmıştı, dünyanın yaratılmasının üzerinden 500 yıl bile geçmeden kan dökülecekti, doğu ne kadar barış teklif etse de Uhkor tarafı geri adım atmadı ve kuşatmayı başlattı. Kuşatmada Uhkor tarafının gemilerini Uhkor Lideri yönetmekteydi. Batı tarafını Batı kabilelerinin lideri olan I. Gacn yönetiyordu, orduların çoğu ve 17 uhkorun savaştığı bir cephe olduğu için batı-doğu sınırlara en iyi şövalyelerini ve çoğu kurt ve filini savunma için bekletiyordu. Deniz savaşında ise 1000+ Dev'in ve 120 insanın çalıştığı sahil ve boğazlara kalın ve büyük sur yaptırdı. Surun üstünden Uhkor gemilerine büyük taşlar atıp suru geçmelerine engel olacaklardı. Akın ve karşı tarafı zayıflatmak için 19 gemi ve 21 Uhkor ile doğu topraklarına ilerleyen gemiler suru görünce vahşete düştü. Kalınlığını bilmedikleri için kırıp geçeceklerini düşündüler ve saldırdılar fakat yukarıdan taşlar bırakıldığı için taş yağdığını ve sebebinin tanrının onları cezalandırdığını düşündüler ve geride kalan 2 Uhkor 1 Gemi ile geri çekildi. Lidere "Tanrı bizi cezalandırdı, kafamıza taş yağdı ve bu saldırıyı kaybettik." dedi. Lider inanmadı ve geride kalan 2 Uhkoru madene ceza olarak yolladı ve sinire yenik düşerek Batıya ve gemilere emir vererek savaşı başlattı. Batıda Gacn savaş alanına gelmeden nereden geldiği bilinmeyen bir ok ile vuruldu ve öldü ama ordu yinede savaş alanına gitmeye devam edince filler ve kurtların çoğunu önden bıraktılar, Batının neredeyse bütün gücünü zayıflatınca mancınık ve saldırı ile batıdaki askerleri yok edip savunmaya devam ettiler. Liderin batıdaki mağlubiyetten haberi olmadığı için ertesi gün hemen gemiler ile doğuya saldırdı ve 104 Uhkor ve kendisinin sonunu getirmiş olduydu. Taşlar o kadar büyüktü ki düştüğü yer Uhkora temas etmese bile yeri sarsıyordu ve saldırmalarını engelleyip düşmelerine neden oluyordu. 1 Saat bile geçmeden Lider ve bütün ordusunu orada yok edip savunmaya devam etti. Güç değil akıl ilk savaşı kazanmış oldu ve gücü eline geçirdi...
   
  TheDark_Gamer ve sametdnc bunu beğendi.
 2. sametdnc

  sametdnc KingDNC
  Genel Moderatör

  Katılım:
  24 Mart 2017
  Mesaj:
  1,739
  Beğenilmeler:
  2,233
  Güzel konu, devamı gelsin.
   
  AssassinDaan bunu beğendi.

Bu Sayfayı Paylaş

Bu Konuya Bakan Kullanıcılar (Kullanıcı: 0, Ziyaretçi: 0)