1. Merhaba Ziyaretçi foruma kayıt olarak hediye kodu alabilirsin!
 2. Merhaba Ziyaretçi ! IP: play.LifeMCServer.com SkyBlock Sürüm: 1.7.X-1.8.X Senide aramızda görmek isteriz.
  Duyuruyu Kapat

The Universe of Idaur - Kroc'un Doğumu

'Hikayeler & Öyküler' forumunda AssassinDaan tarafından 13 Mayıs 2019 tarihinde açılan konu

 1. AssassinDaan

  AssassinDaan You Shall Not Pass
  Forum Baş Yöneticisi

  Katılım:
  31 Ekim 2017
  Mesaj:
  2,779
  Beğenilmeler:
  3,301
  Cool Text - The Universe of Idaur 324016102552002.png
  1. Sezon, 2. Bölüm - Kroc'un Doğumu
  İlk savaş Dünyav tarafını büyük bir şekilde sarsmıştı. Bu yüzden Uhkor ana karadan uzaklaşmış ve batılı insanlar zayıfladığı için birer birer krallıktan ayrılıp kendilerini kral ilan etmeye başladığı gün batı-doğu sınırında ve krallığın en karışık noktasında Kroc adında bir bebek doğdu. Krocun annesi kralların taht savaşından çocuğunun etkilenmemesi için batının sessiz bir bölgesine göç etmeye karar verirler. Yollar tehlikeli olduğu için Gerçek batı kralı II. Gacndan koruma istese de bir sonuç alamadı. Sınırdaki isyanlar iyice kötüye gitmesi göç etmeye tehlikeli olsa da zorunlu hale getirdi.

  Sabah olunca hazırladığı küçük eşyalar ile evini arkada bırakarak Vaya köyüne yol aldı. Yol boyunca pusuya veya tuzağa düşme korkusunu hissetmişlerdi.. 2 Saatlik yolculuğun ardından bir dere kenarında dinlenmeye ve yemek yemeye karar verdiler. Kroc'un babası yemek bulmaya çıktı ve geri dönmedi. Kroc'un annesi korkmaya başlamıştı, Krocu derenin kenarında bir güvenli yere sakladı, ardından aramaya başladı ve bir ağacın önünde kocasının parçalanmış cesedini bulunca vahşete düştü. Kroc'un babasına ayı saldırdığını düşündü ve kocasını sürükleyerek dereye getirdi.. Kocasına bir mezar hazırlayıp gömdü ve yola hazırlanacakken Vaya askerleri saldırdı ve oracıkta Kroc'un annesinin canını aldı. Krocuda alıp Vaya kralına götürdüler.. Vaya kralı çocuğu büyütüp şövalyesi yapmayı ve yeni doğmuş oğlu Vahneye çocukken kardeşlik yapmasını, büyüğünce de onu koruması için eğitecekti. Bebeğe bakacak kadın aramak yerine kendi karısına emanet etti.

  7 Yıl Sonra...
  Kroc artık 7 yaşına geldiği için dövüş ve kılıç öğretilmeye başlandı, Kroc 5 yaşından beri köyden kaçıp hayvanlarla vakit geçirdiği için dövüş ve kılıç kullanmasını gizliden öğrenmişti. İlk dersde çok olumlu bir başarı yakalayarak herkesi şaşırtmıştı. Kroc'un artık savaşçı olacağı kesinleşmişti bu yüzden her gün ağır ve sıkıcı olmayacak bir şekilde eğitiliyordu. Bir eğitim sırasında Gamy adında bir çocuğu 5 tane adam öldüresiye dövüyordu. Şişman olduğu için karşılık vermeyip sadece bağırıyordu, Kroc "YETER!" diye bağırınca adamlar yaklaşarak Kroc'a "Senide dövelim mi?" diyerek gülüştüler. Kroc gülen adamlardan birini bacağını yakalayarak düşürdü, ardından diğer adamlarda saldırmaya başlayınca hançerini çıkarıp birinin kolunu, diğerlerinin de sırtlarından yaralayıp Gamynin yanına gitti. "Sana neden saldırdı bunlar?" Gamy: "Yemek yiyordum, yanıma geldiler ve bu göbeği kaç yılda yaptın dediklerinde sinirlendim, masaya vurdum. Karşılık olarak masayı dağıtıp beni düşürdüler ve 5 dakika boyunca tekmelediler sonra sen geldin." diye cevapladı. Kroc, Gamyi alıp çadırına götürdü ve yaralarını sarıp ilaç verdi. "Burada sinirine hakim olmayı öğrenmen lazım, bir daha seni kurtaramam." Gamy: "Peki, biraz istirahat edip çadırıma döneyim, tekrardan teşekkür ederim." Kroc, Gamynin dinlenmesi için çadırdan çıkıp pazara gitti..


  Uhkor Lideri doğudan batıya giden gemileri ve içindeki ganimetleri almak ve köy yağlamak için korsanlar eğitip okyanusa saldı. Korsanlar Uhkor liderine sadık olmak yerine kendi kafalarına göre dolaşmaya başlayınca batı köylerini yağmalayıp oranın gençlerini esir alıp kendilerine asker topladılar, kadınlara ise tecavüz edip öldürüyorlardı. Köylerde en fazla 10 bebek olduğu için bebekleri ellemiyorlar, öylece bırakıyorlardı. Sıra Vaya köyüne gelmişti köye 3 korsan aynı anda saldırı yapınca korsanlar ilk kendi aralarında birbirlerini yok ettiler, geriye kalanlarda karada Vaya köylüleri tarafından öldürülmüştü. Vayaya olan ilk saldırı şans eseri başarılı olduydu fakat diğer saldırılara karşı önlem alınması gerekse de köy hiç bir şey olmamış gibi yaşamlarına devam ettiler. Kroc tehlikenin farkındaydı ve ölü bir Uhkoru 4 saat boyunca inceleyip gömdü ardından Vaya kralına tehlikeyi anlattı: "Uhkor yaratıkları artık bizimle dost değiller. Batıdaki nüfus git gide azalıyor, sonumuz yakın. Önlem alınmalı" dedi. Kral: "Doğru söylüyorsun fakat arkamızda kimse yok, ne yapmalıyız?" diye karşılık verdi. "Yapacak tek şey Batı kralına bağlanma.." dediği anda sözünü keserek "Hayır! Böyle bir şey kabul edilemez." dedi kral. Kroc daha 7 yaşında olduğu için ciddiye alınmadı. Bu bir felakete yol açacaktı.

  Uhkor Lideri mağlubiyet haberi alınca deliye döndü ve kendi gemileri ve Vaya köyüne işkence aletleri ve devler ile saldırı emri verdi. Ordunun başına Uhkor liderinin özel olarak eğittiği bir insanı atadı... Vaya için çok büyük ama Uhkorlar için çok küçük bir savaştı. Gemiler sahilden gözükmeye başlayınca bütün halk çığlık atmaya ve ordu çadırlarına koştu.. Gemilerden ateşli toplar ile köyü yıkıyordu..
   
  TheDark_Gamer bunu beğendi.
 2. sametdnc

  sametdnc KingDNC
  Genel Moderatör

  Katılım:
  24 Mart 2017
  Mesaj:
  1,739
  Beğenilmeler:
  2,233
  Güzel konu, devamı gelsin.
   

Bu Sayfayı Paylaş

Bu Konuya Bakan Kullanıcılar (Kullanıcı: 0, Ziyaretçi: 0)