1. Merhaba Ziyaretçi foruma kayıt olarak hediye kodu alabilirsin!
 2. Merhaba Ziyaretçi ! IP: play.LifeMCServer.com SkyBlock Sürüm: 1.7.X-1.8.X Senide aramızda görmek isteriz.
  Duyuruyu Kapat

Sunucuya Sistem Önerisi - LifeMC

'LifeMC - İstek & Öneri' forumunda mbboyun tarafından 11 Ocak 2021 16:22 tarihinde açılan konu

 1. mbboyun

  mbboyun Süper Üye
  Süper Üye Genel Moderatör Sponsor Üye

  Katılım:
  20 Nisan 2018
  Mesaj:
  1.491
  Beğenilmeler:
  2.056
  Bilgi
  Siz de eklenmesi iyi olacağını düşündüğünüz şeyleri yazabilirsiniz. Önce okuyun. 3-4 sunucuya göz gezdirdim. Onlardan güzel sistemleri ve kendi düşündüğüm sistemleri yazacağım. Sunucunun sıfırdan yapılacağını varsayarak yazdım. Yazacağım şeyler cidden emek verilerek alınabilecek/yapılabilecek şekilde ayarlanırsa cidden iyi olur. Bazı maddelerde örnek verdiğim şeyler, son maddelerde yazıyor.

  1. Para kazanma cidden en ayrıntısına kadar ayarlanmalı. Gittikçe OP'ye dönmeyecek şekilde ayarlanmalı.​
  2. Günlük veya haftalık görevler olabilir. Bunun karşılığında ödüller verilebilir. Eğer cidden para kazanma, mantıklı şekilde yapılırsa yeni başlamış ya da ortalama oyuncular almak için uğraşabilir.
  3. Para veya başka bir şey karşılığı kılıçlarımıza, kendimize özel efektler alabiliriz.
  4. Para veya başka bir şey karşılığı Evcil hayvan alabiliriz. Bunlar için cidden uğraşacağımız şeklinde ayarlanırsa güzel olur. Bir tane premium bir hayvan seçilip onu almayı abartılı bi zorluk koyulabilir. Bunun dışındaki hayvanlarda kolay olmasın tabii ki. Onlarda ayarlanır.
  5. İstatistikleri geliştirme olayı olabilir. Canımızı, hasarımızı, hızımızı ve gücümüzü geliştirebiliriz. Cidden çok zor olmalı yoksa direkt herkes en yükseğe çıkarsa iç zevki kalmaz.
  6. Koleksiyon amaçlı eşyalar gelebilir. Eşyaların standart, seyrek, nadir, epic olarak ayarlanabilir. Epic koleksiyon eşyasını almak çok çok zor olabilir. Bu eşyaların nasıl verileceği admine kalmış. Az bir ihtimalle kasadan çıkabilir. Özel eventlerde verilebilir. Bosstan çıkabilir.
  7. Oyuna boss eklenebilir. Ondan ise önerdiğim şeyler çıkabilir. Koleksiyon eşyaları, kasalar, LifeMC Coin, Evcil Hayvan, Para vs. çıkabilir.
  8. Oyuna özel kasalar eklenmeli. Ve direkt sağ tık ile açılabilmeli. Bi Warp'a gidilmemeli. Bu kasa sadece yeni başlayanlar için olmasın. Kasayı zor alabilelim. Zordan kastım, o kasayı açtığımızda sadece envanter de yer açmak için değilde, gerçekten içinden iyi bi şey çıkma ihtimali olacağından açalım. İçine koleksiyon, LifeMC Coin, Evcil hayvan falanda çıkabilir.
  9. Sunucu sadece spawner ile gelişmeyi olmasın. Çiftlik işleri vs. ciddi bi getirisi olmalı. Spawner çiftlik işlerine göre daha iyi getirisi olabilir fakat 5TL yerine daha pahalı yapılıp, çiftlik işlerine karşın getirisi 100 katı falan olmasın. Çiftlik işinden kazandığımız parayı spawner ile 2.5 kat daha fazla olarak ayarlanabilir. Hemde gittikçe oplaşmaz.
  10. Pvp için özel şeyler eklenebilir. Bu sadece zırh veya kılıç olmasın. Çift zıplama, düşmanı 10 blok öteye fırlatma, oyuncuyu dondurmak vs. Bunun gibi şeyler eklenebilir.
  11. Banka sistemi eklenebilir. Para koyup faiziyle alabiliriz.
  12. Obsidyen, taş veya bi şey yapınca LifeMC Coin verebilir. Nasıl alacağımızı admin ayarlar. Bu LifeMC Coin'i paraya, kasaya, özel eşyalara vs. çevirebiliriz.
  13. Açık arttırma sistemi eklenebilir. Koleksiyon amaçlı eşyalar için güzel olabilir. /ah komutu direkt getirilebilir.
   
  TheDark_Gamer ve BugraBerkGG bunu beğendi.
 2. BugraBerkGG

  BugraBerkGG Winner's Island Coming Soon...
  Yazar Vip Üye

  Katılım:
  3 Temmuz 2017
  Mesaj:
  413
  Beğenilmeler:
  355
  Kasayı görünce aklıma csgo geldi csgodaki operasyonlar gibi sezon görevleri falanda eklenebilir kasadan çıkardığımız itemleri LifeMC Coin ile satıp coin ile de kasa alıp katlayabiliriz.
   
  TheDark_Gamer ve mbboyun bunu beğendi.
 3. TheDark_Gamer

  TheDark_Gamer Developer & Owner
  Sunucu Sahibi Forum Kurucusu

  Katılım:
  19 Mart 2017
  Mesaj:
  1.921
  Beğenilmeler:
  4.165
  /yaz ve /yılbaşı vardı, onun gibi şeyler düşünüyorum, evet. (eğer açılırsa)
   
  BugraBerkGG bunu beğendi.

Bu Sayfayı Paylaş

Bu Konuya Bakan Kullanıcılar (Kullanıcı: 0, Ziyaretçi: 0)