1. Merhaba Ziyaretçi foruma kayıt olarak hediye kodu alabilirsin!
  2. Merhaba Ziyaretçi ! IP: play.LifeMCServer.com SkyBlock Sürüm: 1.7.X-1.8.X Senide aramızda görmek isteriz.
    Duyuruyu Kapat

Server Aktifliği Hakkında

'LifeMC - Genel' forumunda kerem7934 tarafından 8 Ekim 2018 tarihinde açılan konu

1. sametdnc

sametdnc KingDNC
    Genel Moderatör

Beğenilmeler:
    2,290
    O zaman bro bırak işini.Nasılsa çıkıp birisi(ayık kafayla dediğinide düşünmüyorum) böyle demiş bizde olmalıyız.Vatana hayırlı bir birey olmak,ülkeyi geliştirmek yerine o adamın sözüne uyalım.

mbboyun ve AssassinDaan bunu beğendi.
  2. sametdnc

sametdnc KingDNC
    Genel Moderatör

Beğenilmeler:
    2,290
    Zaten okul neki krdşm.Gitsende bişey olmaz gitmesende demi.Yaşına bakılıcak olursa lise sınavına giriceksin.Veya 1desin.Ve bu fikir ile çok yere gidemezsin.

mbboyun ve AssassinDaan bunu beğendi.
  3. sametdnc

sametdnc KingDNC
    Genel Moderatör

Beğenilmeler:
    2,290
    Ancak şu yönüde var.
    Okuyup adam ol ve sonra para bul
    Girip de bi' işe çalışıp bi' eve, araca, irice memeli, ip ince bi' belli Pilice sahiplik edince evlen, üre ve evinin girişe kilim at
    Minicik bi' çocuğa yetişti prima netice finish'e yaklaş, aşırı klişe...

mbboyun bunu beğendi.
  4. AssassinDaan

AssassinDaan You Shall Not Pass
    Forum Baş Yöneticisi

Beğenilmeler:
    3,485
    Nedense sunucuya girdiğimde "sonocoyo gir moruq yotkonu hok etmoyon" diyenleri de göremiyorum çok garip demi.

mbboyun, sametdnc ve fakedead bunu beğendi.
  5. kerem7934

kerem7934 Sponsor Üye
    Sponsor Üye Emekli

Beğenilmeler:
    676
    Ben sunucuya giriyorum zaten.

6. kerem7934

kerem7934 Sponsor Üye
    Sponsor Üye Emekli

Beğenilmeler:
    676
    Kafasını kullanan okumadan da para kazanır ve gelişir bence herşeyi okula bağlamamalısın. Ülkeyi geliştirip hayırlı biri olmak istiyorsan da buralarda dolaşmamalısın.

7. sametdnc

sametdnc KingDNC
    Genel Moderatör

Beğenilmeler:
    2,290
    Ülkeyi her geliştiren kafasını dersten kaldırmıyor diye birşey yok.Pc ve telefon farklı şeyler.
    Okulu bırak işi bırak hep gir.Mantığın bu.

8. ImCristi

ImCristi LifeMC
    Vip Üye

Beğenilmeler:
    71
    Server HUB olmalı sadece skyblock değil faction da eklenmeli. Bunun yanında asıl oyuncu çeken RP de eklenmeli kesinlikle. Öncelikle 2. bir spawn daha yapılır sonra oraya İskelet Zombi (Artık ne olursa) değiştirilir ve onlar yönlendirici yapılır sonrasında ise üstlerine SkyBlock Faction PrisonRP artık ne ise o yazılır hem satışlar ciddi oranda artar hem de oyuncu çekilir. Bence kesinlikle server only SkyBlock'tan çıkıp HUB server olması gerekiyor.
    Bunun için de tabiki ciddi bir çalışma gerekiyor ki okul zamanındayız ve sadece 1 kurucumuz var ve tek başına bunlara yetişemeyeceğinden eminim. Kendisi yanına yardımcı da almıyor almayacak ve almamalı bence de. Ancak gerçekten yardımcı olabilecek birisi veya birileri çıkarsa server HUB olabilir. Bunun dışında HUB server olursa SkyBlock için ayrı Faction için ayrı RP için ayrı yetkililer gerekir ve bu da ayrı bir sorun. Hepsini yaptığımızı varsayalım;
    -Olumsuzlar-
    -Yetkili sayısı ciddi oranda artar ve hepsini kontrol etmek zorlaşır.
    -Sunucuyu HUB yapmak için bisürü kod yazmak gerekir bu da aşırı zaman alır.
    Bir başka Kurucu, Admin veya Moderatör olursa oyuncular ''neden o mod admin neden ben değilim'' şeklinde düşünecektir (bu kemik kitle için geçerli) isyanlar başlayabilir ama bunların çok da uzun süreceğini sanmıyorum.
    -Gereken slot'u sağlayamayabiliriz.
    -Oyuncuların dengesi bozulabilir (Skyblock'u bırakıp Faction'a geçen zengin bir oyuncu ekonomiyi dağıtabilir veya SkyBlock oynayanlar tamamen SkyBlock'u bırakabilir.) Bunun dışında SkyBlock'u bırakan ada sahiplerinin adaları lag yapabilir veya ada sahiplerinin yardımcıları da onunla birlikte bırakabilir.
    -Yetkililerin değeri düşer
    -Kurucunun otoritesi ciddi oranda düşer ve Yönetilmeyecek hale gelebilir.
    -Lag ciddi oranda artar veya sürekli server çökmeleri yaşanabilir.

-Olumlular-
    -Vip satışları gerçekten artar ve bu sayede server kirasını fazlasıyla çıkartabiliriz.
    -Bisürü yetkili olmak isteyen ama olamayan oyunculara olağan sağlanır (ancak bu olumsuz bir etken de olabilir.)
    -Server'ın aktifliği düzelir.
    -Server çok çok öne çıkar ve belki de online sayısında patlama yaşayabilir.
    -Güzel bir oyuncu sohbet ortamı kurulur ve rekabet artar. (bu olumlu olabilir olumsuz da olabilir.)
    -Server'ın yaş ortalaması yükselir.
    -Yetkililer çok olacağı için oyuncularla daha iyi anlaşılabilir.

-Benim görüşüm-
    Zor olacağını biliyorum ama herşeyin bir çözümü var LifeMC kesinlikle HUB olmalı diye düşünüyorum.
    Eklenebilecek bazı şeyler;
    *RP (PrisonRP RealLifeRP vs.)
    SkyBlock
    Faction
    SkyWars
    Survival Games
    Survival Games veya SkyWars eklenmese de olur. Bunu dışında birkaç fikrim daha var;
    Herhangi bir oyundayken mesela Factiondayken atıyorum /yetkili yazıldığında yetkililerin olduğu bir alana yönlendirilebilir. Burada oyuncular yetkililerden yardım alabilirler. Bu sayede Her oyun için farklı yetkililer olmaz ve yetkili sayısı artış göstermez.
    Ancak bu olursa mute nasıl atılacak ? Burayı düşünmedim.
    Her neyse fazla konuştum bunlar sadece benim düşüncelerim server'ın HUB olmayacağından eminim (Belki ilerleyen yıllarda olabilir)
    İyi Oyunlar LifeMC Oyuncuları.

Silinmiş üye 1815, mbboyun ve Cnty_Emo bunu beğendi.
  9. Cnty_Emo

Cnty_Emo Usta Yazar
    Usta Yazar Sponsor Üye

Beğenilmeler:
    1,010
    Bir daha düşündüm de bence büyük bir güncelleme yapılmalı

ImCristi bunu beğendi.
  10. bombacan

bombacan Beni Patlatamazsın Genç
    Sponsor Üye Vip Üye

Beğenilmeler:
    201
    kurucu sunucuyu hub yapmayı düşünmüyorum demişti hub yaparsa zaten sıkıntı daha büyük şuan skyblock serverının makinesinin rami 10 gb yani server rami 10gb ve bu ramin fiyatı 110TL yi geçiyor kurucu hub yaparsa çakma lobi lobi faction prisonrp gibi sunucular içinde farklı sunucular açmasi gerekicektir bu yüzden sunucunun hub olmasını bence unutun

ImCristi bunu beğendi.
  11. LegendSlayer

LegendSlayer LegoTR.LifeMCServer.com
    Vip Üye

Beğenilmeler:
    19
    Hub.

Silinmiş üye 1815 bunu beğendi.
  12. sametdnc

sametdnc KingDNC
    Genel Moderatör

Beğenilmeler:
    2,290
    Tekrar düşündüm de bu duruma kadar düşmüşken yükseltmek için bir şey yapmanın saçma olduğu kanısına vardım.

13. AssassinDaan

AssassinDaan You Shall Not Pass
    Forum Baş Yöneticisi

Beğenilmeler:
    3,485
    Bence sunucu daha ölmedi, aşağıdakiler zor olsa da sunucu aktifliğini iyi bir derecede arttırabilir, düşündüğüm:
    - Etkinlik(Fazla arttırmaz ama denemekten zarar gelmez)

- Sunucu reklamı izni veren forumlarda reklam yapıp konuları aktif tutabiliriz.

- Oyuncuların yeniden sunucuya başlaması için bir amacı olması lazım değil mi? Biliyorsunuz para ile alınabilen her şeyi tamamlayan bir süre sonra sıkılıp gidebiliyor. Para ile alınabilecek çok büyük paralı sistem veya yeni para birimi, örnek veriyorum: Mana(Başka isim veya mantıklı bir takma ad olabilir) 10Tye 1 Mana direk satın alabiliriz.(Zor olması gerekli) Manaları görevler ile alabilir örnek olarak Görev verilebilir(500 Altın Parçası Topla) 0,1 Mana kazan! Eşyaların miktarı fazla olsun eşya olarak Altın Parçası, Kutsal Taş, Sisteme Özel Eşya[Örnek: Mana Taşı(Etkinlik ve Bug bulanlara verilir, Kutsal taş 2 gibi bir şey olur ama sadece Mana sisteminde çalışır)] ve benzeri sunucu sistemine ait eşyaları toplama ve kill görevleri olabilir(1000 Kill, 2000 Kill) gibi görevler mantıklı olabilir. Bu sistemin parası yani mana çok nadir ve Nw gibi olacak. Bu sistemi sunucuda ilerlemiş ve sıkılmışlar kullanabilir. Manalar ile değişik eşyalar ve Kutsal taş alınabilir. Süreli skin v.s. olabilir. Bu bir öneridir @TheDark_Gamer'ın daha iyisini düşünüp yapabileceğine inanıyorum. Bu sistem sunucuyu bırakmış kişileri geri döndürmeyi ve çabuk bitmediği için uzun süre idare eder daha sonra bunun gibi yeni sistem gelebilir.

- Sunucu genel bir dil yerine diğer dillerin desteğini verebiliriz.(Her dile özel bir sohbet girişi yapılır veya genel diller seçilir ve diğer diller yasaklanır ve sistemleri sunucuya gelenlerin dillerine göre /ayarlardan dil seçip kullanabilirler) Örneğin: Genel diller(İngilizce, Almanca, Fransızca, Türkçe, İspanyolca genel dil olabilir ve izin verilen diller olarak kullanılır.) Sistem(Sunucuya girenler genel dillerden birini /ayarlardan seçebilir) Bu sistem biraz zor olabilir, bütün sistemleri çevirmek eminim zor olacaktır ama sunucu aktifliğini iyi arttırabilir.​

Ayrıca TDGnın bunları tek başına yapması onu zorlayacaktır, biliyorsunuz sunucuda skript bilen çok fazla kişi var(bende dahil) hepimiz yardım edebiliriz, hem hızlı olur, hemde daha fazla skript ile yapılan sistemler çıkarılabilir.

Unutmayın LifeMCnin değerini bilenler, azda olsa arada girip ne var, ne yok diye bakabiliyorlar, baktıkları zaman bir sistem ile karşılaşırlarsa beğenip sunucuya geri tutunabilir. İyi akşamlar.

#53 AssassinDaan, 4 Şubat 2019
    Son düzenleme: 4 Şubat 2019
    Cnty_Emo bunu beğendi.
  14. iFurkanKirca

iFurkanKirca Bir devrin programcısı olmak icin uzmanlaş!
    Vip Üye

Beğenilmeler:
    204
    LifeMC bir skyblock'dan öte bir sunucu . Sunucuda'ki sistemler bir minigames te olan özelliklerle çatışıyor . Skyblock v2 gelebilir ve gerçekten daha iyi olabilir . Oyuncular bakıyor is top'a ada seviyesi çok yüksek ve çıkıyor vs . Şimdi diyebilirsiniz emek versin geçsin , emek verilse bile zevk alarak veremez . Adalar sıfırlanmalı oyun paraları sıfırlanmalı ki adam tekrardan rekabete girsin . Ben lifemc yi bıraktım bıraktım derken uzun bir zamandır girmiyorum . Ama hala en sevdiğim sunucu kendisi beynime yazmış . Neden se sürekli youtube'ki tanıtım video'sunu izliyorum :) . Adalar vs sıfırlanırsa ve biraz daha zor olursa daha güzel olabilir .

15. iFurkanKirca

iFurkanKirca Bir devrin programcısı olmak icin uzmanlaş!
    Vip Üye

Beğenilmeler:
    204
    Şunuda eklemek isterim blockların levelleri artmalı . 20 demir block 1 level veya 10 dia block 1 level verebilir daha güzel olur . Yada farklı bir olay gelebilir . İs top da sadece diablock dizmek sıkıyor . Ve sadece skyblock'u diamond block diziyormuş gibi hisset diriyor .

Bu Sayfayı Paylaş

Bu Konuya Bakan Kullanıcılar (Kullanıcı: 0, Ziyaretçi: 0)