1. Bu site çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek çerez kullanımımızı kabul etmiş olursunuz. Daha Fazla Bilgi.
  2. Merhaba Ziyaretçi foruma kayıt olarak hediye kodu alabilirsin!
  3. Merhaba Ziyaretçi ! IP: play.LifeMCServer.com SkyBlock Sürüm: 1.7.X-1.8.X Senide aramızda görmek isteriz.

Server Aktifliği Hakkında

'LifeMC - Genel' forumunda kerem7934 tarafından 8 Ekim 2018 tarihinde açılan konu

1. sametdnc

sametdnc PRR Emekli

Alınan Beğeniler:
    2,049
    Ödül Puanları:
    703
    Nick:
    sametdnc
    Gerçek ad:
    Samet Dinç
    O zaman bro bırak işini.Nasılsa çıkıp birisi(ayık kafayla dediğinide düşünmüyorum) böyle demiş bizde olmalıyız.Vatana hayırlı bir birey olmak,ülkeyi geliştirmek yerine o adamın sözüne uyalım.

mbboyun ve AssassinDaan bunu beğendi.
  2. sametdnc

sametdnc PRR Emekli

Alınan Beğeniler:
    2,049
    Ödül Puanları:
    703
    Nick:
    sametdnc
    Gerçek ad:
    Samet Dinç
    Zaten okul neki krdşm.Gitsende bişey olmaz gitmesende demi.Yaşına bakılıcak olursa lise sınavına giriceksin.Veya 1desin.Ve bu fikir ile çok yere gidemezsin.

mbboyun ve AssassinDaan bunu beğendi.
  3. sametdnc

sametdnc PRR Emekli

Alınan Beğeniler:
    2,049
    Ödül Puanları:
    703
    Nick:
    sametdnc
    Gerçek ad:
    Samet Dinç
    Ancak şu yönüde var.
    Okuyup adam ol ve sonra para bul
    Girip de bi' işe çalışıp bi' eve, araca, irice memeli, ip ince bi' belli Pilice sahiplik edince evlen, üre ve evinin girişe kilim at
    Minicik bi' çocuğa yetişti prima netice finish'e yaklaş, aşırı klişe...

mbboyun bunu beğendi.
  4. AssassinDaan

AssassinDaan Tharkû Forum Baş Yöneticisi

Alınan Beğeniler:
    2,963
    Ödül Puanları:
    953
    Nick:
    gandalfdede
    Nedense sunucuya girdiğimde "sonocoyo gir moruq yotkonu hok etmoyon" diyenleri de göremiyorum çok garip demi.

mbboyun, sametdnc ve fakedead bunu beğendi.
  5. kerem7934

kerem7934 Sponsor Üye Sponsor Üye

Alınan Beğeniler:
    684
    Ödül Puanları:
    678
    Nick:
    kerem7934
    Ben sunucuya giriyorum zaten.

6. kerem7934

kerem7934 Sponsor Üye Sponsor Üye

Alınan Beğeniler:
    684
    Ödül Puanları:
    678
    Nick:
    kerem7934
    Kafasını kullanan okumadan da para kazanır ve gelişir bence herşeyi okula bağlamamalısın. Ülkeyi geliştirip hayırlı biri olmak istiyorsan da buralarda dolaşmamalısın.

7. sametdnc

sametdnc PRR Emekli

Alınan Beğeniler:
    2,049
    Ödül Puanları:
    703
    Nick:
    sametdnc
    Gerçek ad:
    Samet Dinç
    Ülkeyi her geliştiren kafasını dersten kaldırmıyor diye birşey yok.Pc ve telefon farklı şeyler.
    Okulu bırak işi bırak hep gir.Mantığın bu.

8. ImCristi

ImCristi Vip Üye Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    66
    Ödül Puanları:
    203
    Nick:
    xSentinel_
    Server HUB olmalı sadece skyblock değil faction da eklenmeli. Bunun yanında asıl oyuncu çeken RP de eklenmeli kesinlikle. Öncelikle 2. bir spawn daha yapılır sonra oraya İskelet Zombi (Artık ne olursa) değiştirilir ve onlar yönlendirici yapılır sonrasında ise üstlerine SkyBlock Faction PrisonRP artık ne ise o yazılır hem satışlar ciddi oranda artar hem de oyuncu çekilir. Bence kesinlikle server only SkyBlock'tan çıkıp HUB server olması gerekiyor.
    Bunun için de tabiki ciddi bir çalışma gerekiyor ki okul zamanındayız ve sadece 1 kurucumuz var ve tek başına bunlara yetişemeyeceğinden eminim. Kendisi yanına yardımcı da almıyor almayacak ve almamalı bence de. Ancak gerçekten yardımcı olabilecek birisi veya birileri çıkarsa server HUB olabilir. Bunun dışında HUB server olursa SkyBlock için ayrı Faction için ayrı RP için ayrı yetkililer gerekir ve bu da ayrı bir sorun. Hepsini yaptığımızı varsayalım;
    -Olumsuzlar-
    -Yetkili sayısı ciddi oranda artar ve hepsini kontrol etmek zorlaşır.
    -Sunucuyu HUB yapmak için bisürü kod yazmak gerekir bu da aşırı zaman alır.
    Bir başka Kurucu, Admin veya Moderatör olursa oyuncular ''neden o mod admin neden ben değilim'' şeklinde düşünecektir (bu kemik kitle için geçerli) isyanlar başlayabilir ama bunların çok da uzun süreceğini sanmıyorum.
    -Gereken slot'u sağlayamayabiliriz.
    -Oyuncuların dengesi bozulabilir (Skyblock'u bırakıp Faction'a geçen zengin bir oyuncu ekonomiyi dağıtabilir veya SkyBlock oynayanlar tamamen SkyBlock'u bırakabilir.) Bunun dışında SkyBlock'u bırakan ada sahiplerinin adaları lag yapabilir veya ada sahiplerinin yardımcıları da onunla birlikte bırakabilir.
    -Yetkililerin değeri düşer
    -Kurucunun otoritesi ciddi oranda düşer ve Yönetilmeyecek hale gelebilir.
    -Lag ciddi oranda artar veya sürekli server çökmeleri yaşanabilir.

-Olumlular-
    -Vip satışları gerçekten artar ve bu sayede server kirasını fazlasıyla çıkartabiliriz.
    -Bisürü yetkili olmak isteyen ama olamayan oyunculara olağan sağlanır (ancak bu olumsuz bir etken de olabilir.)
    -Server'ın aktifliği düzelir.
    -Server çok çok öne çıkar ve belki de online sayısında patlama yaşayabilir.
    -Güzel bir oyuncu sohbet ortamı kurulur ve rekabet artar. (bu olumlu olabilir olumsuz da olabilir.)
    -Server'ın yaş ortalaması yükselir.
    -Yetkililer çok olacağı için oyuncularla daha iyi anlaşılabilir.

-Benim görüşüm-
    Zor olacağını biliyorum ama herşeyin bir çözümü var LifeMC kesinlikle HUB olmalı diye düşünüyorum.
    Eklenebilecek bazı şeyler;
    *RP (PrisonRP RealLifeRP vs.)
    SkyBlock
    Faction
    SkyWars
    Survival Games
    Survival Games veya SkyWars eklenmese de olur. Bunu dışında birkaç fikrim daha var;
    Herhangi bir oyundayken mesela Factiondayken atıyorum /yetkili yazıldığında yetkililerin olduğu bir alana yönlendirilebilir. Burada oyuncular yetkililerden yardım alabilirler. Bu sayede Her oyun için farklı yetkililer olmaz ve yetkili sayısı artış göstermez.
    Ancak bu olursa mute nasıl atılacak ? Burayı düşünmedim.
    Her neyse fazla konuştum bunlar sadece benim düşüncelerim server'ın HUB olmayacağından eminim (Belki ilerleyen yıllarda olabilir)
    İyi Oyunlar LifeMC Oyuncuları.

denysbaba, mbboyun ve Cnty_Emo bunu beğendi.
  9. Cnty_Emo

Cnty_Emo Unutulan tüm mutluluklar fotoğraflarda yaşar. Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    562
    Ödül Puanları:
    413
    Nick:
    orngebeard
    Gerçek ad:
    Emre Kartal Çintay
    Bir daha düşündüm de bence büyük bir güncelleme yapılmalı

10. bombacan

bombacan Beni Patlatamazsın Genç Sponsor Üye Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    161
    Ödül Puanları:
    313
    Nick:
    bombacan
    kurucu sunucuyu hub yapmayı düşünmüyorum demişti hub yaparsa zaten sıkıntı daha büyük şuan skyblock serverının makinesinin rami 10 gb yani server rami 10gb ve bu ramin fiyatı 110TL yi geçiyor kurucu hub yaparsa çakma lobi lobi faction prisonrp gibi sunucular içinde farklı sunucular açmasi gerekicektir bu yüzden sunucunun hub olmasını bence unutun

ImCristi bunu beğendi.

Bu Sayfayı Paylaş

Bu Konuya Bakan Kullanıcılar (Kullanıcı: 0, Ziyaretçi: 0)

Yükleniyor...