1. Merhaba Ziyaretçi foruma kayıt olarak hediye kodu alabilirsin!
  2. Merhaba Ziyaretçi ! IP: play.LifeMCServer.com SkyBlock Sürüm: 1.7.X-1.8.X Senide aramızda görmek isteriz.
    Duyuruyu Kapat

Sağlık Alanında Yenilikler

'Eğitim & Öğretim' forumunda DenyysBaba tarafından 24 Mart 2019 tarihinde açılan konu

1. DenyysBaba

DenyysBaba Vip Üye
    Vip Üye Stajyer

Beğenilmeler:
    102
    Herkese Merhaba,Bugün sizlere Sağlık Alanında Yeniliklerin Ne Olduğunu Anlatacağım.

Sağlık Alanında Yenilikler
    Milli sağlık politikası;vatandaşların sağlığını korumak,ölüm oranını azaltmak,nüfus artırmak,bulaşıcı hastalıklardan korunmak ve bu yolla da milletin sağlıklı yetişmesini sağlamak olarak belirtmiştir.
    Bu politika doğrultusunda ''Merkezi Hıfzıssıhha Enstitüsü'' kurularak aşı üretimine başlanmıştır.1928'De adını Sağlık Bakanı Refik Saydam'dan alan ''Refik Saydam Hıfzısı Entitüsü'' kurulmuştur.Bu kurumda serum üretimi,kuduz serumu ve çiçek aşısı ülke ihtiyacını karşılayacak düzeye getirildi.1930'da ''Umumi Hıfzıssıhha Kanunu'' çıkartılmıştır. ''Türkiye Himaye-i Etfal Cemiyeti'' ve tıp odaları,hemşire okulları,numune hastaneler,doğum ve çocuk hastaneleri açılmıştır.Hastane,hekim,sağlık memuru ve ebe sayısında artış meydana getirecek tedbirlerin alınması ile ülkede sağlık alanında önemli gelişmeler sağlanmıştır''Ayrıca İzmir Veremle Mücadele Cemiyeti'' Kuruldu. 1924'te İstanbul'da ''Sanatoryum'' kuruldu. 1925'te İzmir'de veremle mücadele için ilk dispanser açıldı. Eski adı Hilaliahmer olan cemiyeti Mustafa Kemal'in isteğiyle Türk Kızılayı adı verilmiştir.Çocuk ölümlerini engellemek amacıyla aşı kampanyası düzenleyen Kızılay doğal afetlerde de insanlara yardım elini uzatan sağlık kuruluşudur.

Konum Bu Kadardı,Sonraki Konumda Görüşmek Üzeri.

mbboyun bunu beğendi.
  2. AssassinDaan

AssassinDaan You Shall Not Pass
    Forum Baş Yöneticisi

Beğenilmeler:
    3,287
    Eline sağlık, güzel konu.

Bu Sayfayı Paylaş

Bu Konuya Bakan Kullanıcılar (Kullanıcı: 0, Ziyaretçi: 0)