1. Merhaba Ziyaretçi foruma kayıt olarak hediye kodu alabilirsin!
  2. Merhaba Ziyaretçi ! IP: play.LifeMCServer.com SkyBlock Sürüm: 1.7.X-1.8.X Senide aramızda görmek isteriz.
    Duyuruyu Kapat

Duyuru İşinize Yarayabilecek 5 Windows Uygulaması!

'Duyurular & Kurallar' forumunda TheDark_Gamer tarafından 20 Şubat 2019 tarihinde açılan konu

1. TheDark_Gamer

TheDark_Gamer Developer & Owner
    Sunucu Sahibi Forum Kurucusu

Beğenilmeler:
    4.215
    İşinize Yarayabilecek 5 Windows Uygulaması!

1. WizTree

Kategori: Diskte yer açma
    Ücretsiz mi?: Ücretsiz

Bu program bilgisayarınızda en çok yer kaplayan dosyaları sıralıyor size, diskinizi taraması saniyeler alıyor çünkü alışık olduğunuz tarama uygulamalarından farklı bir mantıkta çalışıyor.

Örnek olarak bu şekil bir resim koydum kendi bilgisayarımdan. Artılara basıp en çok yer kaplayan dosyaları ve klasörleri görebiliyorsunuz.

İndirmek için Linkleri görebilmek için sitemize kayıt olmalısın.,
    İndirme sayfasına gitmek için Linkleri görebilmek için sitemize kayıt olmalısın. tıklayabilirsiniz.

2. AdwCleaner & Malwarebytes

Kategori: Reklam uygulamalarını ve virüsleri temizlemek & güvenlik
    Ücretsiz mi?: Ücretli, 14 günlük deneme sürümü ve ücretsiz sürüm mevcut

AdwCleaner bilgisayarınızda ki neredeyse tüm reklam uygulamalarını (örneğin bir şeyi kurarken yanlışlıkla yüklediğiniz Yandex tarzı uygulamalar) algılıyor, size söylüyor ve tek tuş ile silebiliyorsunuz. İstediklerinizi bekletip istediklerinizi silebiliyorsunuz program üzerinden.

Malwarebytes ise 14 günlük ücretsiz Premium üyelik sunuyor, üyelik bittikten sonra da ücretsiz olarak tarama yapabiliyorsunuz fakat gerçek zamanlı virüs koruması gidiyor. Tavsiye ettiğim bir uygulama, fakat ben şuanda virüs koruması kullanmamaktayım, gereksiz geliyor bana insan neye güvenip güvenmeyeceğini kendisi seçebilmeli.

İndirme sayfasına gitmek için Linkleri görebilmek için sitemize kayıt olmalısın. tıklayabilirsiniz.

3. DriverEasy

Kategori: Sürücü güncelleme
    Ücretli mi?: Ücretli fakat ücretsiz olarakda limitlemeler ile kullanılabiliyor.

Bu program eksik veya güncel olmayan TÜM sürücülerini kendisine özel veri tabanından kontrol ediyor ve size indirip güncelleme imkanı sunuyor. Yapımcının Microsoft ile altın partnerliği varmış sitesinde gördüğüm kadarıyla.

Ücretsiz versiyonda indirme hızı çok yetersiz bir miktara limitlense ve otomatik sürücü kurulumu olmasa da sürücüler kolay bir şekilde kuruluyor, çok basit yani, indirme olayı da çok uzun sürmüyor genelde zaten 2-3mb oluyor sürücüler, 300mb olan bir tane vardı bir tek ona biraz bekledim.

4. Ultimate Windows Tweaker

Kategori: Windows ayarları ve özellikleri
    Ücretli mi?: Ücretsiz

Bu program sayesinde Windows'da bir çok işlemi tek program altından hızlıca yapabilir, bir çok ayarı değiştirebilir ve adında da geçtiği gibi Windows'u "tweak" yani iyileştirebilirsiniz. Bu daha çok Microsoft'un sizi izlemek için arka plana koyduğu CPU yiyen hizmetleri kapatmakla vesaire oluyor.

Önemli bir not geçeyim, yapmadan önce yedek almanız tavsiyem. Sistem geri yükleme noktası oluşturup ondan sonra yapın ayarlamaları.

Program bu şekilde daha bir çok seçenek ve ayar içeriyor. Dediğim gibi sistem geri yükleme noktası ayarlamadan fazla kurcalamanızı önermem.

5. CPU Core Unparker

Kategori: Donanımların yazılım ile yönetimi
    Ücretli mi?: Ücretsiz

Bu program benim pek işime yaramasa da önerebilirim, bilgisayarınız işlemcinizin tamamını kullanıyor mu diye kontrol edebilirsiniz. Bir de yeni sürümü varmış çok daha iyiymiş işlemci ile alakalı diğer kontroller sağlıyormuş falan fakat ben kendi bilgisayarımda çalıştıramadım maalesef, açılmadı program.

* Resim yeni sürümdendir, bana ait değil. Bunun dışındaki tüm resimler bana ait ve tüm uygulamaları denedim.

Yeni sürümü indirmek için Linkleri görebilmek için sitemize kayıt olmalısın.,
    Benim bahsettiğim sürümü indirmek için Linkleri görebilmek için sitemize kayıt olmalısın.,

Uyarı

Buradaki tüm uygulamaları - aksini belirtmediğim sürece - kendim denememe ve kullanmama rağmen, sizde yaratabilecekleri problemlerden sorunlu olmadığımı belirtmek isterim. Malum Google Play değerlendirmelerine "başıma gelebileceklerden google play sorumludur" yazanlar var hala, bakıp bakıp gülerim. :D

İlginizi Çekebilecek Diğer Konularım

Üzgünüm ki konumuz burada bitiyor. Diğer konularıma göz atmak isterseniz sizin için derledim.

Linkleri görebilmek için sitemize kayıt olmalısın.

Diğer tüm konularımı görmek için Linkleri görebilmek için sitemize kayıt olmalısın.,
    Başka konularda görüşmek üzere!​

Ekli dosyalar:

#1 TheDark_Gamer, 20 Şubat 2019
    En son bir moderatör tarafından düzenlenmiş: 21 Şubat 2019
    iFurkanKirca, roaach, ToprakM ve 5 kişi daha bunu beğendi.
  2. HypnosEmo

HypnosEmo Emekli
    Emekli

Beğenilmeler:
    2.005
    Başıma gelebileceklerden google play sorumludur.

TheDark_Gamer bunu beğendi.
  3. TheDark_Gamer

TheDark_Gamer Developer & Owner
    Sunucu Sahibi Forum Kurucusu

Beğenilmeler:
    4.215
    :D

HypnosEmo bunu beğendi.
  4. sametdnc

sametdnc Genel Moderatör
    Aktif Üye Üye

Beğenilmeler:
    2.320
    Güzel konu,eline sağlık.

5. AssassinDaan

AssassinDaan You Shall Not Pass
    Forum Baş Yöneticisi

Beğenilmeler:
    4.014
    Eline sağlık :)

6. ebrugenc

ebrugenc Üye
    Üye

Beğenilmeler:
    0
    windowsta yenilikler bitermi hiç :)

Bu Sayfayı Paylaş

Bu Konuya Bakan Kullanıcılar (Kullanıcı: 0, Ziyaretçi: 0)