1. Merhaba Ziyaretçi foruma kayıt olarak hediye kodu alabilirsin!
 2. Merhaba Ziyaretçi ! IP: play.LifeMCServer.com SkyBlock Sürüm: 1.7.X-1.8.X Senide aramızda görmek isteriz.
  Duyuruyu Kapat

İnceleme: Forager

'Aksiyon & Macera Oyunları' forumunda AssassinDaan tarafından 17 Mart 2021 tarihinde açılan konu

 1. AssassinDaan

  AssassinDaan You Shall Not Pass
  Forum Baş Yöneticisi

  Katılım:
  31 Ekim 2017
  Mesaj:
  2.837
  Beğenilmeler:
  4.008
  unnamed.png
  [​IMG]
  Forager
  Forager, 2D bulmaca ve hayatta kalma, kaynakları toplayıp, gelişerek üs inşa etme oyundur. Oyunun içerisinde haritada 5 farklı biyom, bir çok tatlı düşmanlar ve bosslar bulunmakta.
  [​IMG]
  1. Giriş
  Oyunda yaptığımız ilk yapı fırın oluyor ve böylece demir eriterek ocak yapıyoruz, daha sonrasında fırında tuğla yapıp dikiş makinesini de adamıza koyuyoruz. Fırında altın eritip ocakta paraya dönüştürüyoruz. Etrafınızdaki kaynakları toplarken tecrübe kazanıyorsunuz bu tecrübeler ile de becerilerinizi geliştirebilirsiniz. Takas özelliğini açarsanız adanıza her 8 dakikada bir yenilenen pazar koyabilirsiniz. Ocakta yaptığınız paralar ile pazarda alışveriş yapabilir ya da arazi satın alıp diğer biyomlara ve zindanlara erişebilirsiniz. Çalışırken acıkıyorsunuz bu yüzden meyve yiyerek ya da dalyan yaparak balık ile açlığınızı giderebilirsiniz. Balık tutarken şanslıysanız kurduğunuz biyoma göre özel kalıntılar yakalayarak pazarda satabilirsiniz.

  2: Gelişme: Beceriler
  Becerilerden Dövüş ve avcılığı açarak hem düşmanlardan para düşmesini hem de kılıç ve yay kazanırsınız. Ocakta kazmanı, kılıcını ve yayını geliştirebilir ve değişik özellikler kazandırabilirsiniz. Kazmayla düşmanlar ile mücadele etmek biraz zor olacaktır, kılıç ile savaşmak daha kolay ve iyidir.
  Yazı masaları ile bilge parşömeni yaparak daha hızlı level atlayabilirsiniz.
  Bankacığı açarak banka kurabilirsiniz. Böylece banka kendi kendine para kasacaktır
  İmalatı açarak fabrika kurabilirsiniz. Böylece fabrikada elektronik yapabilirsiniz.
  Otomasyon açarak maden sonrası kurabilirsiniz. Böylece fabrikada yaptığınız elektronikler ile maden sondası inşa ederek kaynakların otomatik toplanmasını sağlayabilirsiniz.
  İnanç becerisini açarak mabet kurabilirsiniz. Böylece farklı farklı özellikler ve parşömenler kazabilirsiniz.
  Optiği açarak deniz feneri kurabilirsiniz. Böylece deniz fenerinin etrafına taş ocağı ve maden sondası kurarak ne kadar deniz fenerinin varsa daha fazla kaynak kasabilirsiniz. Deniz fenerlerinin mabetteki inşaat özelliğini kullanarak daha ucuza daha fazla koyarak düşen kaynakları daha fazla katlarsınız.

  3. Boşluk ve Nükleer
  Mühür yapıcıyı yaparak hem boss çağıran mühürleri yapabilirsiniz hem de boşluk portalını. Boşluk portalından geçince sizi boşluk biyomuna atar ve seviyenize göre düşman sayısı ve süre verilir. Bu süre içerisinde bütün düşmanları yok etmelisiniz. Her seviyede zorluk ve düşman sayısı artar. Buradan kazandıklarınız ile nükleer yakıt hücresi ve tornası yapabilirsiniz. Nükleer tornasını endüstriyel yapılara takınca yapı artık yakıt hücresi ile çalışır ve ürettiğiniz ürün ikiye katlanır.
  Mühürler ile boss keserek ruh küresi kasabilirsiniz. Böylece canınızı, enerji barınızı ve hasarınızı arttırabilirsiniz
  [​IMG]
  Menüde ekstralar kısmındaki oyunu oynadıkça kazandığımız dergiler, oyunun yapım hikayesi ve çizgi romanlar güzel olmuş. Türkçede dahil birçok dil olması artı. Oyunda yapılabilecek her şeyi ve başarımları yaptım. Sarıyor, karantinada oynamalık güzel bir oyun.
  Tavsiye ederim 8,5/10
   
  TheDark_Gamer ve Babusca bunu beğendi.
 2. Babusca

  Babusca Elit Üye
  Aktif Üye Üye

  Katılım:
  8 Nisan 2018
  Mesaj:
  322
  Beğenilmeler:
  169
  İlk çıktığı zamanlar almayı düşünmüştüm ama onun yerine videolarını izlemek daha cazip geldi ve hiç oynamadım ama güzel oyun :D
   
  TheDark_Gamer ve AssassinDaan bunu beğendi.

Bu Sayfayı Paylaş

Bu Konuya Bakan Kullanıcılar (Kullanıcı: 0, Ziyaretçi: 0)