1. Merhaba Ziyaretçi foruma kayıt olarak hediye kodu alabilirsin!
  2. Merhaba Ziyaretçi ! IP: play.LifeMCServer.com SkyBlock Sürüm: 1.7.X-1.8.X Senide aramızda görmek isteriz.
    Duyuruyu Kapat

Hangi Mail Uygulamasını Kullanmalıyım?

'Teknoloji' forumunda Babusca tarafından 13 Mart 2021 tarihinde açılan konu

?

Sizce en iyi mail uygulaması hangisi?

Bu anket 13 Eylül 2021 16:19 tarihinde kapanacaktır.
  1. Gmail

2. Outlook

3. Yandexmail

4. Yahoomail

5. ProtonMail

6. ZohoMail

7. AOLmail

8. GMXmail

9. Mail.com

Sonuçlar sadece oy verildikten sonra görüntülenebilir.
  1. Babusca

Babusca Elit Üye
    Aktif Üye Üye

Beğenilmeler:
    169
    mail-envelope-symbol-logo-4AB011B4E0-seeklogo.com.png

Öncelikle E-mail Nedir?

E-mail Türkçesi ile "E-posta" internet üzerinden gönderilen dijital mektuplardır.
    Tarihte ilk E-posta Linkleri görebilmek için sitemize kayıt olmalısın. tarafından 1971 yılında denenmiştir, @ işaretini kullanarak
    mail atmasıyla başlamıştır. Tomlinson @ işaretini neden kullandığını şöyle açıklamıştır;

“Kimsenin adında kullanılmayan ve karışıklığa yol açmayacak bir işaret aradım. Bu yüzden @ işaretini kullandım.”

İlk E-posta

İlk E-posta Tomlinson tarafından İngiltere Kraliçesi II. Elizabeth'e gönderilmiştir.
    Tomlinson'un kullandığı adres ise "[email protected]" idi.
    Ayrıca ilk E-postayı yollayan devlet yöneticisi de II. Elizabeth'dir.

kralice-II-elizabeth-ilk-e-posta.jpg

Kısaca E-posta Tarihçesi bitti,

Gelelim Asıl Konumuza: Hangi E-mail Uygulamasını Kullanmalıyım?

2021'e geri dönelim. Bugün hangi E-mail sistemini kullanmalıyız? Bir kaç tane E-mail uygulaması sayacağım.

gmail-942_hd_hd_hd.png

Gmail
    Linkleri görebilmek için sitemize kayıt olmalısın.

E-mail denince akla gelen ilk uygulamadır. Çoğu insanında Google kullanması ile Gmail
    en popüler e-mail'lardan biridir. Ekstra olarak ücretsiz bir şekilde 15GB depolama alanı vermektedir.
    Ayrıca Google'nin diğer bir sürü ücretsiz servisine erişebilmek içinde size bir Gmail lazımdır.
    Paralı olarak depolama alanını yükseltme özelliği de bulunaktadır.
    @gmail.com alan adını kullanır.

0gjKiHmL.png
    Outlook

Yine E-mail denince akla gelen ilk uygulamalardandır, Gmail'in Google'in olduğu gibi Microsoft'un olduğu için çok talep edildiğini düşünüyorum. Ayrıca Windows'unuza da bağlayabildiğiniz için her Windows kullanan insanın kullandığını düşünüyorum. Ekstra olarak ücretsiz bir şekilde 15GB depolama alanı vermektedir.
    Ayrıca Microsoft 365 abonelerine 50GB ücretsiz alan veriyor.
    @outlook.com - @outlook.com.tr - @hotmail.com alan adlarını kullanır.

20190424120634_.png
    YandexMail

Son yıllarda Yandex kullanan pek yok ama, Yandex'in son yıllarda sunduğu hizmetler
    kullanıcılar tarafından takdir ve beğeni topluyor. Bunlardan biride Yandex Mail,
    Ara yüz bakımından cidden çok şık ve Gmail ve Outlook'tan daha iyi olduğunu söyleyebilirim.
    Ayrıca verdiği 8GB alan var, bu diğerlerine göre az gelmiş olsada: Eğer 8GB alanı doldurursanız Yandex
    size sınırsız depolama alanı verecektir. Bir nevi al beni kullan diyen bir Mail.
    @yandex.com alan adını kullanır.

yahoo-mail-thumb.jpg

YahooMail

Yandex'te olduğu gibi Yahoo kullanan pek kişi olmasada, Yahoo Mail'in verdiği 1TB ücretsiz alan
    kullanılabilirlik için iyi. Ayrıca Gmail'inizi Yahoo'ya aktarma özelliği de vardır.
    @yahoo.com alan adını kullanır.

1550684973789.jpg

ProtonMail

Diğer E-mail uygulamalarına göre genç bir mail uygulamasıdır.
    (Hotmail-1995, Yahoomail-1997, Yandexmail-2000, Gmail-2004 vs..)

Lâkin Protonmail'in özelliği: Çok güvenli olmasıdır, yazılımcıları genellikle CERN ve MIT çalışanlarıdır. Sunucuları İsviçrededir, yani kullanıcı verilerinin katı İsviçre gizlilik yasaları tarafından korunduğu anlamına gelmektedir. Diğer mailler gibi kişisel bilgilerinizi istemez (Adınız-Soyadınız, Telefon Numaranız) yani tamamen anonimdir, Uçtan uca şifreleme kullanır ve tamamen açık kaynak kodlu bir yazılımdır.
    Ayrıca çok şık ve modern tasarımı var.
    @protonmail.com ve @protonmail.ch alan adlarını kullanır.

mail-logo.png

ZohoMail

5 GB ücretsiz depolama veriyor. sanırım başka bir özelliği yok :D
    @zoho.com alan adını kullanıyor.

5GhDICw3_400x400.png

AOLmail

Sınırsız depolama alanı vermektedir.
    @aol.com, @love.com, @ygm.com, @games.com veya @wow.com alan adlarını kullanır.

meta-ref_gmxcom.png

GMXmail
    Linkleri görebilmek için sitemize kayıt olmalısın. | Linkleri görebilmek için sitemize kayıt olmalısın.

Aslında hem gmx.net hem de gmx.com vardır, ikisi de aynı firmamı bilmiyorum ama,
    gmx.net 2GB depolama alanı, gmx.com sınırsız depolama alanı veriyor.
    gmx.com'un @gmax.com alan adı vardır
    gmx.net'in ise bir kaç çeşit alan adı vardır.

Maildotcomlogo.jpg

Mail.com

Sınırsız depolama alanı vermesi dışında en güzel yanı
    @mail.com, @email.com gibi 200'den fazla alan adından birini ücretsiz bir şekilde seçebilmektir.

Son Söz

Bir çok uygulama/site saydık, benim tercihim aralarında Protonmail, artık dijital çağdayız ve bence güvenlik
    en önemli şey, mailinize gelen bir link ile kredi kartınızın çalınabileceği bir çağdayız yani dikkatli olmak gerek.

AssassinDaan ve TheDark_Gamer bunu beğendi.
  2. TheDark_Gamer

TheDark_Gamer Developer & Owner
    Sunucu Sahibi Forum Kurucusu

Beğenilmeler:
    4.183
    Alan adı prestiji olarak mail.com veya kendi domaininizi seçin (örneğin lifemcserver.com),
    Güvenlik/gizliliğe çok önem veriyorsanız protonmail,
    Onun dışında gmail öneririm.

Bende gmail kullanmaktayım. Çok yardımcı olacak bir özelliği de sekme sistemi, gelen mailleri otomatik ana, güncellemeler, tanıtımlar, forumlar diye ayırıyor, çok fazla gelen mailler ya forumlara düşüyor bende (GitHub) ya da spama gidiyor (MOJIRA vb.), hepsine ara ara bakıyorum. ama spamdaki maillere genelde hiç bakmıyorum sadece başlıklarına bakıp boşaltıyorum. :D

Babusca bunu beğendi.

Bu Sayfayı Paylaş

Bu Konuya Bakan Kullanıcılar (Kullanıcı: 0, Ziyaretçi: 0)