1. Merhaba Ziyaretçi foruma kayıt olarak hediye kodu alabilirsin!
  2. Merhaba Ziyaretçi ! IP: play.LifeMCServer.com SkyBlock Sürüm: 1.7.X-1.8.X Senide aramızda görmek isteriz.
    Duyuruyu Kapat

Günümüzde Çok Kullandığımız 3 İcatın Hikayesi

'Eğitim & Öğretim' forumunda DenyysBaba tarafından 9 Haziran 2019 tarihinde açılan konu

1. DenyysBaba

DenyysBaba Yazar
    Yazar Vip Üye

Beğenilmeler:
    110
    Herkese merhaba bu konuda Günümüzde Çok Kullandığımız 3 İcatın çıkış hikayesini yazdım.

FOTOKOPİ MAKİNESİ : Bugünlerde çok sık kullandığımız fotokopi makineleri ilk olarak 1942’ de Chester tarafından yükseltirilmiş,geliştirilmiştir. Amerikalı Carlson, 1938’ de de elektrostatik fotokopi makinesini icat etmiştir. Böylece fotokopi makineleri sayesinde gerekli dokümanları çoğaltmak kolaylaştırılmıştı.

YAPIŞKAN BANT : 1921’ de Amerika'lı Drew, yapışkan bant fikrini ortaya atan ilk kişidir. Avrupa’ da “seloteyp” adıyla Pazarlara sürülmüştü. Bu bandın bir tarafı, “selüloz” adı verilen ve yapışkan olan saydam bir plastik dönemeçten oluşmaktaydı.

DAKSİL : 1951’ de daksili icat eden kişi Nesmint Graham'dır, bugün okullarda ve ofislerde hepimizin sık ihtiyaç duyduğu yanlış yazılan metinlerin üzerini beyaz tabakayla kapatan yazı düzenleyici olarak kendi evinin mutfağında blender ile sıvı hale getirdiği kağıt olarak üretmiştir.

[​IMG] [​IMG] [​IMG]
    Konum Bu Kadardı Okuduğunuz İçin Teşekkürler.

#1 DenyysBaba, 9 Haziran 2019
    Son düzenleme: 9 Haziran 2019
    AssassinDaan bunu beğendi.
  2. AssassinDaan

AssassinDaan You Shall Not Pass
    Forum Baş Yöneticisi

Beğenilmeler:
    3,485
    Güzel konu, eline sağlık.

DenyysBaba bunu beğendi.
  3. DenyysBaba

DenyysBaba Yazar
    Yazar Vip Üye

Beğenilmeler:
    110
    Teşekkür Ederim.

Bu Sayfayı Paylaş

Bu Konuya Bakan Kullanıcılar (Kullanıcı: 0, Ziyaretçi: 0)