1. Merhaba Ziyaretçi foruma kayıt olarak hediye kodu alabilirsin!
 2. Merhaba Ziyaretçi ! IP: play.LifeMCServer.com SkyBlock Sürüm: 1.7.X-1.8.X Senide aramızda görmek isteriz.
  Duyuruyu Kapat

En İyi Animasyon Filmleri

'Dizi - Film' forumunda mbboyun tarafından 10 Mart 2019 tarihinde açılan konu

 1. mbboyun

  mbboyun Süper Üye
  Süper Üye Usta Yazar Sponsor Üye

  Katılım:
  20 Nisan 2018
  Mesaj:
  1,391
  Beğenilmeler:
  1,553
  Merhaba,
  Bu konumda sizlere kesinlikle izlemeniz gereken animasyon filmlerini sıralayacağım. Sıralama rastgeledir. İyiden kötüye veya kötüden iyiye gitmemektedir. Animasyon, gösterim sırasında gerçekten hareket ediyormuş gibi hissettirecek şekilde düzenlenmesidir, bir nevi. Yani; resimlerin hızlı bir şekilde gösterilip, hareket ediyormuş gibi gösterilmesidir. Şimdi listemize geçelim.

  BD5_AFIS-NEW.jpg
  Buz Devri
  Buz Devri'nin ilk filmi 2003 yılında çıkmıştır. Buzul çağında, heryeri buz kaplamış. Daha iyi yaşam şartları aramaya çıkan hayvanlar arasında mamut, dişli bir kaplan ve rakun bu buzul çağında bir araya gelmişlerdir. Bi' araya gelme sebepleri olan şey ise insan evladı olan bir bebek. Bu 3 hayvan, bebeği ailesine ulaştırmaya çalışıp, hayatını kurtarmaya çalışırlar. Bu yazdıklarım serinin sadece ilk filmidir. Hatırladığım kadarı ile en son 4. filmide çıkmıştı. İzlemenizi tavsiye ederim.

  Monsters-University_09.jpg
  Sevimli Canavarlar
  Canavarlar dünyasında yaşayan bu sevimli canavar yaratıklar, insanlara ihtiyaç duymaktadır çünkü korkuttuklarında insanların çıkardığı çığlık sesler, bu sevimli canavarlara enerji vermektedir. Bi' gün sevimli, küçük bir kız, yanlışıkla bu canavarlar dünyasına gelir. Canavarlar büyük bi' telaş içine girer çünkü insanların, kedilerine yani canavarlara bulaşıcı bi' hastalık yayacağından korkmaktadırlar. Baş kahraman olan 2 kahramanımız ise sevimli kızı evine sağlam bi' şekilde ulaştırmaya çalışacaklardır. Ulaştırmaya çalışırken gelişen heyecanlı olaylar... İzlemenizi tavsiye ederim.

  Vol.i-Wall-e.jpg
  Wall.E
  Animasyon, gelecek bir tarihte geçiyor. Dünya'nın artık çok kirlenmesinden dolayı, insanlar başka bir gezegene gitmiş ve orada yaşamaya başlamışlardır. Çöp yığını olmuş bu Dünya'yı toplama görevi ise sevimli robotumuz Wall.E'ye verilmiştir. Wall.E, insanların bıraktığı bu çöp yığını olan dünyada tek başına yalnız kalmıştır ama başka bi' robot olan Eve'in gelmesi ile bu son bulur. Bu 2 robot arasında dokunaklı güzel bir ilişki olmaya başlar. İnsanlar tüketimi abartmış, obezite olmuşlar ve doğal çevreye zarar vermişler ve teknolojinin esiri olarak kalmışlardır. Bu çöp yığını olan dünyayı kurtarmak ise Wall.E ve Eve'e kalmıştır. İzlemenizi tavsiye ederim.

  maxresdefault.jpg
  Ratatouille (Ratatuy)
  Fare olan Remy, yemekleri çok sevmesinden dolayı aşçı olmak ister. Bu hayalini gerçekleştirmek için ise yolu Paris'e düşmüştür. Şans eseri kendini Paris'in en iyi Restorant'ın kanalizasyonunda bulur ve o restorant'ta çöpçü olarak yeni işe başlamış birisi ile bi' anlaşma yapar. Fare sonunda tüm marifetlerini gösterebileceği bi' mutfağa erişmiştir ama bu çokda kolay olmayacaktır çünkü fareden iğrenen bi' insanlığın yanında pekde kolay olmayacaktır. Anahtar kelimeler; fare, yemek, aşçılık, Paris. İzlemenizi tavsiye ederim.

  poster-up-espanol.jpg
  UP (Yukarı Bak)
  Yukarı Bak'ta şans eseri tanışan iki çocuk, bu tanışma onları yıllarca beraber tutacaktır. Maceracı bir kişiliği olan Ellie'nin en çok istediği hayali ise, dünyayı gezebilmektir. Maceraperest olan Carl ise, o kalbi ile sadece Ellie'nin çok istediği hayalini gerçekleştirmektir. Carl ve Ellie büyür, evlenir ve yaşlanırlar ama bir şey olmuştur. Ellie'nin yaşamın sonuna gelmiştir. Tek başına kalan Carl ise yanında tanıştığı bir çocuk ile Ellie'nin en çok istediği hayali gerçekleştirmek için hazırlıklara başlar. Güzel bir animasyon. İzlemenizi tavsiye ederim.

  6-super-kahraman.jpg
  6 Süper Kahraman
  Robot tasarımcısı olan Higo, kendisini suç örgütünün içinde bulacaktır. Kötü adamlar San Fransokyo şehrini yok etmeye çalışacaklardır. Hiro, robot olan arkadaşı Baymax ile şehri kurtarmaya çalışan gönüllülerin arasına katılacaklardır. Ölen abisinin arkadaşlarıda onu bırakmayacaktır ve Higo ile onlar da katılacaklardır. Ölen abisinin intikamını almaya çalışacaktır, Higo. İzlemenizi tavsiye ederim.

  Kung-Fu-Panda.jpg
  Kung Fu Panda
  Kung Fu fanatiği olan Panda Po, Huzur Vadisi’ni Tai Lung'dan kurtarmak için Kung Fu'ya atılır. Herkes Po'nun rastgele seçildiğini düşünür çünkü Po çok kilolu ve beceriksizdir ama kendisine güvenmesi ve hocası sayesinde Tai Lung'ı yenebilecek kadar güçlü olur. Tabii, bu zamana kadar kimse ona inanmaz, hatta dışlanır. Şimdi ise takımın başına geçmiştir.

  Sonraki Konularda Görüşmek Üzere!
  İyi Forumlar...
   
  #1 mbboyun, 10 Mart 2019
  Son düzenleme: 10 Mart 2019
  TheDark_Gamer bunu beğendi.
 2. AssassinDaan

  AssassinDaan Gandalf Daan
  Forum Baş Yöneticisi

  Katılım:
  31 Ekim 2017
  Mesaj:
  2,694
  Beğenilmeler:
  3,219
  Güzel konu, eline sağlık.
   
  mbboyun bunu beğendi.
 3. mbboyun

  mbboyun Süper Üye
  Süper Üye Usta Yazar Sponsor Üye

  Katılım:
  20 Nisan 2018
  Mesaj:
  1,391
  Beğenilmeler:
  1,553
  Teşekkür ederim.
   
 4. Tylerlegit

  Tylerlegit Vip Üye
  Vip Üye Stajyer

  Katılım:
  21 Mart 2017
  Mesaj:
  73
  Beğenilmeler:
  51
  6 süper kahraman varsa ben varmıyım bilmiyorum :l
   
  mbboyun bunu beğendi.
 5. Cnty_Emo

  Cnty_Emo Haftanın Yazarı
  Haftanın Yazarı Sponsor Üye Vip Üye

  Katılım:
  6 Haziran 2018
  Mesaj:
  852
  Beğenilmeler:
  803
  Buz Devri üstüne tanımam. Eline sağlık :).
   
  mbboyun bunu beğendi.
 6. mbboyun

  mbboyun Süper Üye
  Süper Üye Usta Yazar Sponsor Üye

  Katılım:
  20 Nisan 2018
  Mesaj:
  1,391
  Beğenilmeler:
  1,553
  :l
  Teşekkür ederim.
   

Bu Sayfayı Paylaş

Bu Konuya Bakan Kullanıcılar (Kullanıcı: 0, Ziyaretçi: 0)