1. Bu site çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek çerez kullanımımızı kabul etmiş olursunuz. Daha Fazla Bilgi.
  2. Merhaba Ziyaretçi foruma kayıt olarak hediye kodu alabilirsin!
  3. Merhaba Ziyaretçi ! IP: play.LifeMCServer.com SkyBlock Sürüm: 1.7.X-1.8.X Senide aramızda görmek isteriz.

Detaylı Hesap Güvenliği

'LifeMC - Rehberler & Dersler' forumunda LegendSlayer tarafından 6 Aralık 2017 tarihinde açılan konu

?

Konu Yararlı Oldu Mu?

1. Yararlı olmuş.

83.3%
  2. Yararlı olmamış.

16.7%
  1. LegendSlayer

LegendSlayer Misafir

Merhaba LifeMC Ailesi...
    Ben LegendSlayer. Bugün sizlere hesabımızı nasıl en üst güvenlik düzeyine getirebileceğimizi detaylı bir şekilde anlatacağım. :)
    Öncelikle güvenli bir şifre kriterlerine göz atalım;
    • En az 6 karakterli olmalı.
    • En az 1 harf ve 1 rakam.
    • Random veya 123 gibi basit şifreler olmamalı.
    • Diğer sunucularda kullandığınız bir şifre olmamalı.
    • Herhangi bir şekilde hesabınız çalındığı taktirde bundan LifeMC sorumlu değildir.
    Şifrenizi değiştirmek istiyorsanız şu komutu kullanabilirsiniz;

Aklıma bir türlü güvenli bir şifre gelmiyor mu diyorsunuz? </olustur> komutunu kullanarak aşağıdaki gibi güvenli bir şifre örneği alabilirsiniz;

Oluşturduğunuz güvenli bir şifreyi unuttuğunuz taktirde şifrenizi kurtarabilmeniz için yedek şifre oluşturabilirsiniz;

Şifre oluştururken yaptığımız hatalar;

• Karakter sayısını 6 ve üstü yapmak. Örnekteki gibi ardışık harf, rakam kullanarak hesabımızın çalınma riskini artırabiliriz. [​IMG]
    • Bu tür şifreleri biz oyuncuların koyma sebebi bir bakıma üşengeçliktir. Hemencecik gireyim diye koyarız fakat kötü niyetli insanları düşünmeyiz. [​IMG]
    • Bu şifrede ne var, güvenli bir şifre diyebilirsiniz. Fakat random bir şifre olduğu için çok çabuk ve kolay unutulabilir. [​IMG]
    • Tüm bu anlattıklarım üstüne bir örnek şifre vermeden olmazdı :) Bu tür şifreler koymanız hesabınızın çalınma olasılığını en aza indirir. [​IMG]
    Şifremi Unuttum!;
    • Sunucumuza uzun süre girmediğimiz veya zor bir şifre koyduğumuz zaman şifremizi unutabiliyoruz. Hepimiz en az bir kere yaşamışızdır :) Fakat LifeMC artık şifremizi unuttuğumuzda hesabımızı kurtarmamız için bize bir sürü olanak sağlıyor. Onlara göz atalım;
    • Şifremizi unuttuğumuzda /sifremiunuttum veya oyuna girdiğimizde şifre istediğinde [​IMG] bu yazıya tıklamak bize yardımcı olacaktır.
    • Sonrasında aşağıdaki yönlendirmeler çıkacaktır ve şifremizi hangisinden kurtarabiliyorsak kurtarmaya çalışıyoruz.
    Umarım yararlı bir konu olmuştur. İyi günler LifeMC Ailesi

En son bir moderatör tarafından düzenlenmiş: 17 Aralık 2017
  2. TheDark_Gamer

TheDark_Gamer Developer & Owner Sunucu Sahibi Forum Kurucusu

Alınan Beğeniler:
    2,317
    Ödül Puanları:
    728
    Nick:
    TheDark_Gamer
    Gerçek ad:
    Mustafa ÖNCEL
    Konu tasarımı güzel olmuş. Örneklemelerle desteklemişsin, fontu değişik yapmanda konuyu güzelleştirmiş.
    Konuya /sifremiunuttum ve /email gibi olaylarıda ekleyebilirsin. Ek olarak /konsolmodu'ndan oluşturulan random parolalar şuanlık daha güvenli oluyor.

3. LegendSlayer

LegendSlayer Misafir

Yorumun ve önerilerin için teşekkürler. Konu galiba buga girdi düzenleme yaptım fakat bir yerden sonra karma karışık bir hal aldı anca bu kadar ekleyebildim.

4. LegendSlayer

LegendSlayer Misafir

Konu Güncel!

5. kerem7934

kerem7934 Sponsor Üye Sponsor Üye

Alınan Beğeniler:
    684
    Ödül Puanları:
    678
    Nick:
    kerem7934
    Güzel bir konu olmuş eline sağlık.

6. ToprakM

ToprakM Forum Baş Yöneticisi Forum Baş Yöneticisi Sponsor Üye

Alınan Beğeniler:
    573
    Ödül Puanları:
    628
    Nick:
    ToprakM
    Gerçek ad:
    Toprak Meriç
    Discord:
    ToprakM#2171
    Yararlı

7. HypnosEmo

HypnosEmo Sauron Genel Moderatör

Alınan Beğeniler:
    1,442
    Ödül Puanları:
    703
    Nick:
    HypnosEmo
    Gerçek ad:
    Emirhan YILMAZ
  8. MeBoss

MeBoss Vip Üye Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    114
    Ödül Puanları:
    338
    Nick:
    MeBoss
    Eline Sağlık

Bu Sayfayı Paylaş

Bu Konuya Bakan Kullanıcılar (Kullanıcı: 0, Ziyaretçi: 0)

Yükleniyor...