1. Merhaba Ziyaretçi foruma kayıt olarak hediye kodu alabilirsin!
 2. Merhaba Ziyaretçi ! IP: play.LifeMCServer.com SkyBlock Sürüm: 1.7.X-1.8.X Senide aramızda görmek isteriz.
  Duyuruyu Kapat

Cyberpunk 2077 En İyi Son! - Judy ile Göçebelerle, Night City'den Kaçış - Nasıl Yapılır?

'Aksiyon & Macera Oyunları' forumunda mbboyun tarafından 3 Ocak 2021 tarihinde açılan konu

 1. mbboyun

  mbboyun Süper Üye
  Süper Üye Genel Moderatör Sponsor Üye

  Katılım:
  20 Nisan 2018
  Mesaj:
  1.491
  Beğenilmeler:
  2.056
  cp77 final.jpg
  Cyberpunk 2077 En İyi Son
  Merhaba, Cyberpunk 2077 için en iyisi olduğunu düşündüğüm sonu nasıl yapabileceğinizi göstereceğim. Tabii ki de spoilerlı olacak. İsterseniz direkt izleyebileceğiniz bir video hazırladım. Ya da konunun sonunda detaylı olarak, neler olduğunu yazdım onu da okuyabilirsiniz. Videonun açıklama kısmına hangi dakika da ne olduğunu yazdığım. Direkt onlara basarak izleyebilirsiniz. İzlemenizi gerçekten istediğim yerleri de belirteceğim. Öncelikle bu son için, oyunda yapmanız birkaç şey var. Önce size bu sonda ne olduğunu yazayım. Daha sonra yapmanız gereken şeyleri yazayım. İncelememe bakmak isterseniz linkini bırakıyorum.
  Linkleri görebilmek için sitemize kayıt olmalısın.

  photomode_02012021_070226.png
  Bu Sonda Ne Oluyor?
  Bu sonda, Judy ile Göçebelerle birlikte Night City'den kaçıyoruz ve biz Judy ile yaşamaya başlıyoruz. Normalde direkt sadece göçebe ile gidebilirsiniz fakat bence Judy ile de gitmek daha iyi. Sonuçta onunla birlikte yaşıyorsunuz. Oyunun sonunda yapımcıların ismi geçerken, yan tarafta da oyun boyunca görüştüğümüz yan karakterlerin bize gönderdiği mesajları da görüyoruz. Orada Judy'de bize mesaj gönderiyor. Mesaj derken Görüntülü mesaj. Mesajda ise onunla yaşadığımızı görüyoruz. En iyi son bence bu. Oyunu baştan oynayıp yaparsanız daha iyi olur. Direkt izlemeniz hiç heyecan falan vermez bence. Direkt video bırakacağım. Onun altına da bu sonda neler olduğunun daha detaylısını yazacağım.

  photomode_02012021_051758.png
  Bu Sonu İçin Ne Yapmak Gerekir?
  Kadın karakter yaratın. (Judy ile sevgili olabilmek için.)
  Judy'nin tüm yan görevlerini yapın.
  Judy ile aranızı iyi tutun.
  Judy ile son yan görevde sevgili olun.
  Panam'in tüm yan görevlerini yapın.

  Video

  01:19:55 ADAM SMASHER BOSS FIGHT (Cyberpunk evreninin çok önemli karakterlerinden biri ile boss fight, Tüyler Diken!)
  01:30:10 SON SEÇİM (Vücudun kime kalacağını seçme, Tüyler Diken!)
  01:34:23 NIGHT CITY'YE VEDA (Night City'e Veda)
  01:40:00 Judy, ile konuşma (Sevgilimiz Judy ile konumamış)
  01:45:20 NIGHT CITY'DEN AYRILIŞ (Judy ve Göçebeler ile Night City'den ayrılış, Tüyler Diken!)
  01:49:30
  RAHATÇA NEFES AL (Night City'nin dışına çıktıktan sonra, rahatfa nefes alma, Tüyler Diken!)
  01:50:58
  YAN KARAKTERLERİN BİZE MESAJLARI (Oyunun başından beri, tanıştığımız yan karakterlerin bize mesajları ve ayrıyeten Judy ile yaşantımızı da görüyoruz.)

  photomode_02012021_065659.png
  Detaylı Olarak Son
  Daha detaylı anlatmak gerekirse; Hanoka Arasaka ile görüşüyoruz ve bize herkesin içinde abisinin, babasını öldürdüğüne dair tanıklık etmemizi istiyor. O anda biz fenalaşıyoruz. Asansöre gittiğimizde daha da kötü oluyoruz ve Johnny ile asansörde ne yapacağımıza dair konuşuyoruz. Orada artık direkt kendimizi kaybedip, bayılıyoruz. Johnny bizim bedenimizi alıp Vik'e götürüyor. Ve Vik bizim durumumuzun çok kötü olduğunu ve bu olayı artık bi' sonlandırmamızı istiyor. Ve bize birkaç seçenek sunuyor.

  Ya vücudu Johnny Silverhan'e bırakacağız, ya da kendi vücudumuzda kalacağız. Başka bir seçenek ise kendimizi öldüreceğiz. Johnny bize kendisine vücudunu verip Mikoshi'ye Rogue ile gidip, Alt ile konuşacağını söylüyor. Biz de biraz daha düşünmeye ihtiyacımızın olduğunu söylüyoruz. Misty ise kendisinin düşünmek için çıktığı çatıya götürüyor ve bizi orada düşünmemiz için bırakıyor. Ve burda kritik bir seçim yapacağız. Johnny ile ne yapabileceğimizi konuşuyoruz. Sonra bize ne olur, ne olmaz aramak istediğimiz kişileri soruyor. Burada Judy aramanız gerekiyor. Eğer onunla yatmadıysanız Judy seçeneği gözükmez.

  Sonra ise seçenek olarak, ya Hanoka Arasaka ile, ya Panam yani göçebeler ile, ya vücudu Johnny Silverhand'e bırakıp Rogue ile halletmelerine, ya da kendi yaşamımıza son vereceğiz. Burada Panam ile devam etmek istediğimizi söylüyoruz. Oradan sonra Johnny bizi yalnız bırakıyor. Ve bize oyun iki seçenek daha sunuyor. Ya Panam'i arayıp Göçebeler ile yapacağız. Ya da Hanoka Arasaka'yı arayacağız. Orada Panami arıyoruz. Ve olayı anlattıktan sonra kabul ediyor. Ve onu bekliyoruz. O sırada Misty bizim falımıza bakıyor.

  Ve Panam bizi alıp, Göçebelerin yanına götürüyor. Orada Mikoshi'ye girme planlarını tartışıyoruz. Ardından Dakota ile konuşuyoruz. Alt ile konuşmak için küvete gidiyoruz. Onunla konuştuktan sonra bize bilgi çipini gönderiyor. Küvetten uyandığımızda ise Dakota'nın tüm elektronik eşyalarının yandığını görüyoruz. Buradan sonra Saul'un yanına gidip, Göçebelere katılma konuşması yapıyoruz. Ve bize göçebelere ait ceket veriliyor. Buradan sonra isterseniz Göçebeler ile de konuşabilirsiniz. Mitch de dahil.

  Onlarla konuştuktan sonra Panam'in yanına gidiyoruz. O bize endişesinden falan bahsediyor. Yarınki planda tüm herkesin ölebileceğinden falan korktuğunu falan anlatıyor. Ve Saul hakkında konuşuyor. Ve bizde onu teselli etmeye çalışıyoruz. Daha sonra uyuyup. Planı devreye sokacağımız güne uyanıyoruz. Saulların yanına gidip son kez planı gözden geçirip. Panzerle birlikte oraya doğru yol alıyoruz. Mikoshi'nin etrafındaki düşmanları öldürüp, içeri girmeye çalışıyoruz.

  İçeri girdikten sonra Mitch'i diğer kişilerin yanına gönderiyoruz. Bizde Saul ve Panam ile birlikte içeri giriyoruz. İçeri gizli girip. Çipi yerleştirip, Alt'ın Mikoshi'ye sızmasını sağlıyoruz. Ve bizde Alt ile konuşmak için bi yere bağlanmaya gidiyoruz. Tam içeri girerken, Cyberpunk evreninde çok önemli bi karakter olan ADAM SMASHER'ı görüyoruz. O Saul'un kafasını böcek gibi eziyor. Ve Adam Smasher ile boss fight yapıyoruz. Onu yendikten sonra. Alt ile konuşmaya gidiyoruz ve kendimizi bağlıyoruz.

  Orada yürüdükten sonra, Johnny Silverhand'e denk geliyoruz. Ve planımızın cidden iyi olduğunu söylüyor. Konuşuyoruz. O sırada Alt'da geliyor. Ve bize vücudumuzun bizim için yabancı olduğunu söylüyor. Ve bize iki seçenek sunuyor. Ya vücudu Johnny'e bırakacağız, ya da vücudu kendimiz alacağız fakat 6 ay sonra öleceğiz. Burada Alt'a sen olsan ne yapardın diyoruz ve o da benimle gelmen daha iyi diyor. Burada Johnny plana sadık kalıp vücudun bizim almamızı söylüyor. Bizde kendi vücudumuzu almaya karar veriyoruz. Biz kendi vücudumuza girerken Johnny Silverhand bize "Güle güle V. Asla pes etme." diyor. Oradaki şarkı eşliğinde falan tüylerim diken diken olmuştu.

  Daha sonra kendimizi Panam'in yanında buluyoruz. Ve onunla Night City'nin manzarasında konuşuyoruz. Orada artık gitmemiz gerektiğini söylediğimizde, o da bize son kez Night City'e veda etmemizi söylüyor. Ve bizde "Güle güle, Night City!" dedikten sonra arabaya biniyoruz ve sohbet ediyoruz. Yanımızdan bi anda Mitch arabasıyla geliyor. Onun ölmediğini anlıyoruz. Eski kampımıza gittiğimizde, bizi sürpriz birinin beklediğini söylüyor ve karşımızda sevgilimiz Judy'i görüyoruz.

  Judy ile sarılıp, koklaşıp ve konuşuyoruz. O da zaten Night City'den gitmek istiyordu. Bizimle gelmesi en iyisiydi. Biraz konuştuktan sonra birazcık planın üstünde konuştuktan sonra gideceğimizi söylüyoruz. Ve o da gidip sigarasını içmeye gidiyor. Bizde Mitch ve Panam ile Night City'den kaçış planı hakkında konuşuyoruz. Konuştuktan sonra, Panam ile panzere biniyoruz. Daha sonra giderken Kum fırtınasının olduğunu görüyoruz. Sınıra doğru gitmeye devam ediyoruz. O sırada Judy bizimle konuşuyor. Duygusal anlar. Ve artık sınıra yaklaştığımızda, panzeri Panam devralıyor ve dışarı doğru çıkıyoruz. Buradan çıktıktan sonra oyun bize bir seçenek sunuyor. "Rahat Nefes Al" diye seçenek çıkıyor. Bu seçenek cidden iyi. Bastığımızda ise artık oyunun son sinematiğini görüyoruz. Bizi dışarı kamera açısından görüyoruz. Panzerden çıkıp, oturuyoruz. Panamde yanımıza geliyor. Ve manzarayı seyrederken, "Her şey mükemmel Panam. Evimize Dönüyoruz." diyoruz. Ve orada oyun bitiyor. Fakat bizim için daha bitmiyor.

  Bundan sonra oyunda emeği geçen kişilerin adı geçerken, ekranın sağ tarafında oyunun başından beri tanıştığım tüm yan karakterlerin bize gönderdiği mesajları görüyoruz. Bunları içinde Night City'den kaçtığımız Judy'de var. Judy'nin mesajından gördüğümüz kadarıyla biz, Judy ile yaşamaya başlamışız.

  Bu sonun en iyisi olduğunu düşünüyorum çünkü diğerlerine baktığımızda hep, ya birine bi şey oluyor, ya birini hayal kırıklığına uğratıyoruz, ya da başka bi şey oluyor. Bu sonun iyi olmasının diğer bi şeyi de Judy var lan işte. Daha ne istiyonuz! Neyse sonumuz bu kadardı. Sonraki oyunlarda görüşmek üzere.
   
  ToprakM, AssassinDaan ve TheDark_Gamer bunu beğendi.

Bu Sayfayı Paylaş

Bu Konuya Bakan Kullanıcılar (Kullanıcı: 0, Ziyaretçi: 0)