1. Bu site çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek çerez kullanımımızı kabul etmiş olursunuz. Daha Fazla Bilgi.
  2. Merhaba Ziyaretçi foruma kayıt olarak hediye kodu alabilirsin!
  3. Merhaba Ziyaretçi ! IP: play.LifeMCServer.com SkyBlock Sürüm: 1.7.X-1.8.X Senide aramızda görmek isteriz.

Bir Nesli Güldüren Adam |Kemal Sunal|

'Başkasını Tanıt' forumunda Cnty_Emo tarafından 27 Kasım 2018 tarihinde açılan konu

?

Diğer konumda hangi kişiyi anlatayım?

1. Adile Naşit

3 oy
    60.0%
  2. Münir Özkul

2 oy
    40.0%
  1. Cnty_Emo

Cnty_Emo Unutulan tüm mutluluklar fotoğraflarda yaşar. Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    562
    Ödül Puanları:
    413
    Nick:
    orngebeard
    Gerçek ad:
    Emre Kartal Çintay
    Kemal Sunal 10 Kasım 1944 tarihinde İstanbul'da dünyaya geldi. Ama o Atatürk'e olan saygısından dolayı doğum gününü her zaman 11 Kasım'da kutladı. Kemal Sunal içine kapanık bir çocuktu. Okulda da genellikle içine kapanık, az konuşan bir öğrenciydi. Vefa Lisesi'ne başladığında artık daha çok konuşan, daha çok arkadaşı olan ve sempatik birisi olmuştu. Etrafındakileri güldürmeye o zamandan başlamıştı. Lisede onun tiyatroya olan ilgisini ilk farkeden kişi Felsefe öğretmenidir. Öğretmeni onu ünlü tiyatrocularla tanıştırdı. Öğretmeni onu Kenter Tiyatrosu'na götürdü ve Kemal Sunal orada 1 yıl kaldı. Daha sonra Pendik Tiyatrosu'na gitti ama oradaki maddi sıkıntı yüzünden orası kapandı ve Kemal Sunal daha sonra Devekuşu Kabare Tiyatrosu'na gitti. Kemal Sunal'ın talihi orada "Dün Bugün" adlı oyunda güldü. Oyuna Münir Özkul ve Ertem Eğilmez de gelmişti ve orada ikisinin dikkatini çekti. Daha sonra Kemal Sunal "Tatlı Dillim" adlı filmde oynadı. Daha sonra da "İnek Şaban, Hababam Sınıfı, Kapıcılar Kralı, Çöpçüler Kralı"gibi filmlerde de oynadı. Kemal Sunal 1974'te Gül Sunal ile evlendi. Bu evlilikten Ali ve Ezo adında iki çocukları oldu. Kemal Sunal tam 82 filmde rol almıştır. 83.sü olacak Balalayka filmi için Trabzon'a gitmesi gerekiyordu. Uçak fobisi nedeniyle de 3 Temmuz 2000'de uçakta geçirdiği kalp krizi sebebiyle dünyadan göç etti. Kemal Sunal'ın iyiliğini gösteren bir anısını Emel Sayın şöyle anlatıyor:

Mavi Boncuk filminin çıkışındaydık. Herkes arabalarına binip gidiyordu ama sadece Kemal yürüyordu. Ben de onun nereye gittiğini merak edip onu takip ettim. Biraz sonra bir restorana girdi. Oradaki kişiyle biraz konuştu sonra para verip gitti. Sonra ben de içeri girip sordum ne olduğunu. Görevli de Kemal'i tanımadığını ve sürekli olarak oraya para bıraktığını söyledi. Şaşırdım ve teşekkür edip çıktım. Sonra biraz daha peşinden gittim ve bir yere daha girdi. Oraya da para verdi. Yine şaşırdım. Girip görevliye az önce giren kişinin size bir borcu var mı diye sordum. Görevli de: Hayır, Kemal Abi her zaman buraya para yardımı yapar dedi. Buraya ara sıra evsizler gelip yemek yiyor. Kemal Abi de onların parasını öder dedi. Teşekkür edip çıktım. Ne kadar güzel bir insan olduğunu bir kez daha öğrendim.

Büyük Usta Kemal Sunal'ı Saygı ve Rahmetle Anıyoruz...

mbboyun, AssassinDaan ve sametdnc bunu beğendi.
  2. HzYasuo

HzYasuo Üye Üye

Alınan Beğeniler:
    73
    Ödül Puanları:
    243
    Nick:
    HzYasuo
    Gerçek ad:
    Doğaner
    konuda hata var.
    1 nesili değil
    Tüm nesilleri güldüren adam olucak!

Cnty_Emo bunu beğendi.
  3. benfurkansteel

benfurkansteel Ride Or Dİe! Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    233
    Ödül Puanları:
    313
    Nick:
    FrknCLK
    Görsel koyarsan daha iyi olabilir.

Cnty_Emo bunu beğendi.
  4. Cnty_Emo

Alınan Beğeniler:
    562
    Ödül Puanları:
    413
    Nick:
    orngebeard
    Gerçek ad:
    Emre Kartal Çintay
    Acaba bizim nesil tiktok izlemekten televizyon izliyor mu?

5. HzYasuo

HzYasuo Üye Üye

Alınan Beğeniler:
    73
    Ödül Puanları:
    243
    Nick:
    HzYasuo
    Gerçek ad:
    Doğaner
    :( orayı unuttum bak

Cnty_Emo bunu beğendi.
  6. AssassinDaan

AssassinDaan Tharkû Forum Baş Yöneticisi

Alınan Beğeniler:
    2,963
    Ödül Puanları:
    953
    Nick:
    gandalfdede
    Renkleri sade ve uyumlu yaparsan daha hoş duracaktır, güzel yazı.

Cnty_Emo bunu beğendi.
  7. Cnty_Emo

Alınan Beğeniler:
    562
    Ödül Puanları:
    413
    Nick:
    orngebeard
    Gerçek ad:
    Emre Kartal Çintay
    Teşekkür ederim

Bu Sayfayı Paylaş

Bu Konuya Bakan Kullanıcılar (Kullanıcı: 0, Ziyaretçi: 1)

Yükleniyor...